Płoccy Nafciarze w Rio de Janeiro? To bardzo prawdopodobne!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w tym tygodniu zostanie ogłoszony pełny skład reprezentacji piłki ręcznej na Igrzyskach w Rio de Janeiro. Szansę na udział w tym sportowym wydarzeniu ma aż 7 płockich Nafciarzy.

Obecnie podopieczni Talanta Dujshebaeva przebywają na zgrupowaniu w Arłamowie, które potrwa do najbliższej środy, 20 lipca. W zeszłym tygodniu piłkarze rozpoczęli intensywne przygotowania do zbliżających się rozgrywek. Po terminie zakończenia oficjalnych treningów, poznamy nazwiska 15 graczy, który pojadą na Olimpiadę do Brazylii.

Obecnie na zgrupowaniu przebywa pięciu naszych płockich piłkarzy: Adam Wiśniewski, Michał Daszek, Marcin Wichary, Maciej Gębala oraz Tomasz Gębala. Z kadrą trenuje także wychowanek płockiego zespołu – Kamil Syprzak.

Warto dodać, że w ramach przygotowań, reprezentacja Polski rozegra cztery mecze, w tym z Katarem oraz HC Motor Zaporoże.

Przypomnijmy, że Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 będą pierwszymi, które odbędą się w Ameryce Południowej. Rozpoczną się dokładnie 5 sierpnia i potrwają prawie trzy tygodnie. Przewiduje się, że w rozgrywkach udział weźmie blisko 10.500 graczy. Sportowcy będą rywalizować w 31 dyscyplinach. Pojawi się chociażby piłka ręczna, piłka nożna, lekkoatletyka, pływanie i wiele innych konkurencji. W tym roku do programu dyscyplin sportowych powracają również rugby. Po wielu latach swej nieobecności, na nowo stają do rozgrywek sportowych.

Jak na gospodarzy przystało, najwięcej sportowców pojawi się z brazylijskiego kraju. Portal Eurosport informuje, że w tym roku w Igrzyskach weźmie udział ponad 462 brazylijskich graczy. To ponad połowa więcej, niż w roku 2008, kiedy to Igrzyska Olimpijskie odbywały się w Pekinie.

Ilu płockim sportowcom uda się znaleźć w gronie szczęśliwców? Tego dowiemy się już niebawem.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji