REKLAMA

Marcin Wichary już nie będzie bramkarzem ORLEN Wisły Płock

REKLAMA

Marcin Wichary, wieloletni zawodnik ORLEN Wisły Płock, decyzją władz klubu zakończy grę w drużynie. Od nowego sezonu bramkarzami będą Adam Morawski oraz Ivan Stevanović.

9 kwietnia SPR Wisła Płock ogłosiła, że Marcin Wichary, zawodnik grający w klubie od 15 lat, w nowym sezonie już nie będzie bramkarzem. Tę rolę będą wypełniać Adam Morawski i Ivan Stevanović.

– Znamy się z Marcinem wiele lat, przez piętnaście sezonów wspólnie broniliśmy barw Wisły i dzisiaj Wichciu bez wątpienia ma status legendy tego klubu. Dla większości kibiców trudno wyobrazić sobie naszą bramkę bez niego, jednak ta zmiana warty musiała kiedyś nastąpić. Wspólnie z prezesem i trenerem ustaliliśmy, że to jest ten czas. Rozmawialiśmy z Wichciem wielokrotnie, poinformowaliśmy go o decyzji klubu, ale jednocześnie przedstawiliśmy mu propozycję pozostania z nami, ale już w innej roli. Czekamy na jego decyzję. Nie chciałbym mu w tej chwili dziękować za te wszystkie lata, bo według mnie to jeszcze nie ten czas i ta forma. Przed nami ważne mecze do rozegrania i póki co, życzę mu i całej drużynie, aby zakończyć ten sezon jakimś trofeum – powiedział Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Klub poinformował również o zakończeniu współpracy z Ádámem Borbély.

– Rozmawialiśmy z menedżerem zawodnika, jak i z Ádámem i poinformowaliśmy ich o naszych planach co do obsady bramki w kolejnych sezonach. Nie jest tak, że spisywał się on poniżej naszych oczekiwań. Obecnie mamy trzech bardzo dobrych bramkarzy i każdy z nich liczy na minuty na boisku. Pozytywny ból głowy ma trener Sabate, ale zgodziliśmy się, że to różnie wpływa na rytm meczowy całej trójki i już w grudniu podjęliśmy decyzję, że do kolejnego sezonu przystąpimy z dwoma bramkarzami – wyjaśniał Adam Wiśniewski.Skład SPR Wisły Płocku uzupełni Ivan Stevanović, który będzie nowym bramkarzem. Chorwat jest jednym z czołowych bramkarzy ostatnich lat w tamtym kraju. Ostatnie dwa sezony Stevanović grał w Kadetten Schaffhausen, wcześniej bronił bramki PPD Zagrzeb, które w tamtym czasie pięciokrotnie zdobyło mistrzostwo i puchar Chorwacji.

Ivan Stevanović w sezonie 2012/2013 wygrał SEHA League, a w 2017 roku już z Kadetten Schaffhausen zdobył Superpuchar Szwajcarii. Nowy bramkarz ORLEN Wisły Płock w ostatnich latach był ważnym zawodnikiem w reprezentacji Chorwacji. Chorwat podpisał z SPR Wisłą Płock kontrakt na dwa lata.

– ORLEN Wisła Płock to bardzo dobra drużyna. Docierały do mnie same pozytywne informacje odnośnie organizacji klubu oraz jego potencjału sportowego. Widziałem mecze z MOL-Pick Szeged i PGE VIVE Kielce. Wszystko wygląda na to, że w przyszłym sezonie możemy być jeszcze silniejsi, co pozwoli nam wywrzeć jeszcze większą presję na ekipie z Kielc oraz odegrać znaczącą rolę w Lidze Mistrzów. Myślę, że stworzymy z Adamem Morawski ciekawy duet. W mojej opinii to dobre rozwiązanie, jeśli klub dysponuje jednym młodszym bramkarzem, a drugim bardziej doświadczonym – powiedział Ivan Stevanović.

Prezes SPR Wisły Płock poinformował, że klub nadal pracuje nad wzmocnieniem lewego rozegrania. Robert Czwartek zaznaczył, że drużyna prowadzi rozmowy z dwoma zawodnikami i liczy na to, że obydwaj znajdą się w składzie na nowy sezon.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU