Rowerem na Jasną Górę? Już w sierpniu rusza kolejna “sportowa” pielgrzymka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do tej pory pielgrzymki kojarzyły nam się głównie z pieszymi wyprawami w święte miejsca. Każdego roku bierze w nich udział tysiące osób. Jednak jak się okazuje, nie wszystko musi być standardowe… Parafialno-sportowy klub “Victoria” kolejny raz organizuje rajd rowerowy do Częstochowy.

To nowoczesna forma połączenia sportu z wiarą chrześcijańską. Celem pielgrzymki jest przede wszystkim oddanie hołdu i podziękowanie za opiekę nad Cudownym Obrazem, zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze oraz popularyzacja turystyki rowerowej. Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia (sobota) i potrwa do 7 sierpnia (niedziela). Uczestnicy podczas tych dwóch dni przemierzą łącznie 244 kilometry.

I etap trasy Płock – Koluszki to dystans 114 kilometrów, natomiast drugi, Koluszki – Częstochowa będzie wynosił 130 kilometrów. Wydaje się dużo jak na te dwa dni, ale sami uczestnicy już niejednokrotnie udowodnili, że mają chęć i zaangażowanie, aby dobrnąć do celu.

– Rajd rowerowy – pielgrzymkę organizujemy od 2003 roku. W 2003 roku byliśmy rowerami w Rzymie na 25-leciu pontyfikatu Jana Pawła II (październik). Pierwszy rowerowy wyjazd do Częstochowy był swego rodzaju przetarciem przed wyjazdem do Watykanu. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 sierpnia – mówił w rozmowie z nami prezes klubu “Victoria” Leszek Brzeski.

A jakie wymagania muszą spełniać sami uczestnicy, żeby wziąć udział w rowerowej pielgrzymce? Przede wszystkim każdy z nich musi mieć ukończony 15. rok życia. Osoby niepełnoletnie oraz niepełnosprawne muszą posiadać pisemną zgodę rodzica na udział w całym wydarzeniu. Poza tym sprzęt rowerowy musi być technicznie sprawny. Uczestnicy rajdu muszą posiadać śpiwór oraz karimatę. Warto zabrać ze sobą również posiłki oraz napoje, gdyż organizatorzy nie gwarantują ich zapewnienia podczas całej trasy. Co najważniejsze – należy zwrócić uwagę na swój stan zdrowia. Wiadomo, że taka wyprawa jest ogromnym wysiłkiem fizycznym, dlatego też jeśli jest taka możliwość, to warto skonsultować uczestnictwo w niej z lekarzem. Uczestnicy “sportowej” pielgrzymki pomiędzy dwoma etapami rajdu będą mieli zapewniony nocleg w placówkach oświatowych, szkołach.

Pielgrzymka rowerowa rozpocznie się 6 sierpnia w Katedrze Płockiej i zostanie oficjalnie otwarta mszą świętą. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, proszeni są o kontakt z prezesem klubu Leszkiem Brzeskim. Kontakt: 604 976 123.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji