Kolejny raz zacinając się maszynką, mimowolnie wypowiadając niecenzuralne słowa, rozmarzyłem się. A gdyby tak już nigdy nie martwić się o odrastające i wrastające włoski? Gdybym nie musiał golić twarzy czy usuwać owłosienia z pach? Latem to koszmar. No i nie można skorzystać z żadnej depilacji laserowej, bo po tym zabiegu na słońce nie można przecież wychodzić. Czemu nikt o tym nie pomyślał? A może jednak…?

Okazuje się, że ktoś jednak pomyślał. W Sunbrothers Beauty, który mieści się przy Bielskiej 17 w Płocku (tuż nad solarium Sunbrothers), właśnie otworzono gabinet, w którym można usuwać owłosienie także latem, bez żadnego ryzyka. Jak to możliwe?

SunBrothers Beauty (2)– Zastosowaliśmy najnowocześniejszy sprzęt laserowy do epilacji, czyli usuwania włosów wraz z mieszkiem włosowym – mówi Juliusz Roszkowski, współwłaściciel gabinetu Sunbrothers Beauty. – Mediostar Next Pro to obecnie najbardziej zaawansowane i jedyne urządzenie do zabiegów bezbolesnej epilacji – wyjaśnia.

Jak się dowiaduję, głowica STD zainstalowana na tym urządzeniu, stanowi unikalne połączenie 2 długości fali (810 i 940 nm), a każdy inny laser ma jedynie jedną falę. – Dzięki temu, aktywnie pochłaniając melaninę i hemoglobinę, urządzenie to bezboleśnie usuwa owłosienie u osób z każdym fototypem, nawet tych o jasnej skórze i cienkich, jasnych włosach – mówi wykonująca zabieg pani Adrianna. – Możemy również wykonywać epilację przez cały rok, bez ryzyka wystąpienia przebarwień – tłumaczy.

SunBrothers Beauty (5)Mediostar Next Pro ma wysoką moc pracy lasera, dzięki czemu wystarcza nam seria 6-8 zabiegów. Nie odczuwamy tej mocy jednak w ogóle, dzięki zamontowanemu ogniwu Peltier’a 360 stopni, który schładza naszą skórę do temperatury -4 stopni Celsjusza. – Uczucie jest takie, jakbym przesuwała kostką lodu po skórze – tłumaczy obrazowo pani Adrianna. – Klienci są mile zaskoczeni, szczególnie ci, którzy wcześniej mieli do czynienia z depilacją laserową i nie były to miłe wspomnienia – dodaje.

Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do zabiegu? – Dzień wcześniej trzeba się ogolić, przed samym zabiegiem natomiast przeprowadzam wywiad, istnieją bowiem przeciwwskazania do epilacji laserowej, np. ciąża czy przyjmowanie kosmetyków z beta karotenem. W przypadku przyjmowania kosmetyków z beta karotenem, musimy zrobić 4-tygodniową przerwę, w innym przypadku mogłoby wystąpić poparzenie – przestrzega pani Adrianna.

SunBrothers Beauty (4)Pierwszy zabieg zawsze trwa dłużej. – Na nogi trzeba liczyć około dwóch godzin, ze względu na konieczność osłabienia włosów i przyzwyczajenia ciała do lasera – mówi Juliusz Roszkowski. – Żeby mieć jak najlepszy efekt, potrzebna jest indywidualna analiza, średnio jest to 6-8 zabiegów, z częstotliwością na ciało 6-8 tygodni, a na twarz 4-6 tygodni – uzupełnia jego brat, Oskar. – Możemy przy tym usuwać owłosienie z twarzy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – dodaje.

To nietypowa i cenna informacja. Moje marzenie chyba staje się faktem. – Jeśli będę chciał pozbyć się owłosienia, żeby nie musieć się golić, to mogę z tego zabiegu skorzystać? – upewniam się. – Jak najbardziej, możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnego ogniskowania flat top, które równomiernie rozprowadza wiązkę lasera, z jednakową mocą. Niektórzy panowie epilują nawet miejsca intymne – zapewnia Oskar Roszkowski.

SunBrothers Beauty (9)Z czego wynika konieczność powtarzania zabiegu? Pewnie nie wszyscy wiedzą, że są trzy fazy wzrostu włosów. Na działanie laserem podatne są tylko w fazie Anagen, kiedy są połączone z mieszkiem włosowym. W fazie Catogen włos tkwi w mieszku włosowym, ale zerwane jest już połączenie między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego, natomiast w fazie Telogen włos już powoli wysuwa się i wypada z mieszka włosowego, a na jego miejsce zaczyna się tworzyć nowy włos. W tych dwóch ostatnich fazach laser usunie włos, ale nie pozbędziemy się go na stałe. Ponieważ fazy wzrostu włosa nie są synchronizowane, różne mieszki włosowe na naszym ciele są w różnych fazach, stąd konieczność wykonania serii zabiegów.

Sam zabieg jest kompletnie bezbolesny. Zakładam ciemne okulary, pani Adrianna zamalowuje moje pieprzyki białą kredką, miejsce epilacji dezynfekowane jest specjalnym płynem, smarowane żelem przewodzącym i rozpoczęło się. Zdecydowałem się na usunięcie włosów spod pach, tam zabieg trwa dosłownie parę minut. Teraz włoski w ciągu dwóch tygodni będą się wykruszać, a za 6 tygodni zgłoszę się ponownie.

SunBrothers Beauty (8)Jak się dowiaduję, to samo urządzenie można zastosować też w fotoodmładzaniu czy trądziku. – Możemy ręczyć za jakość i efektywność tego zabiegu – mówi na zakończenie Oskar Roszkowski. – Klienci, którzy korzystają już z naszych solariów, wiedzą, że jakość i zadowolenie klientów są u nas na pierwszym miejscu – podsumowuje.

Godziny przyjęć w gabinecie są zróżnicowane, tak, aby każdy klient mógł skorzystać z zabiegu, w odpowiadających mu godzinach. W poniedziałek i czwartek gabinet czynny jest w godzinach 9-19, we wtorek jest nieczynny, w środy w godzinach 7-17, w piątek 8-18, a w sobotę 8-15. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie na Bielską 17 lub zadzwońcie pod numer 884-814-000.

Najlepsze solarium w Polsce jest w…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji