Dwa srebra i brąz na wioślarskich Mistrzostwach Polski Juniorów

0

16 i 17 lipca na poznańskiej Malcie odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie brali udział także płocczanie z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po powrocie pochwalili się trzema medalami.

Spośród płockich osad, najlepiej spisały się czwórki: bez sternika i ze sternikiem, które zajęły w wyścigach finałowych drugie miejsca. Srebrny medal w czwórce bez sternika wywalczyli zawodnicy: Michał Sobiecki, Bartek Donarski, Mateusz Cywiński i Kuba Aleksandrowicz (KTW/SMS).

Zawodnicy ci na Mistrzostwa Polski stawili się prawie bezpośrednio z Mistrzostw Europy, podczas których startując w składzie polskiej ósemki zajęli dziewiąte miejsce. Przypomnijmy, że osada ta jeszcze trzy tygodnie temu zwyciężyła rywalizację w biegu kontrolnym do ME, po czym zawodnicy, w czasie przygotowań w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, rozbudowali swoją formę do poziomu, który mógł dać im nawet medal w mistrzostwach Starego Kontynentu.

– Nie udało się obronić tytułu sprzed roku, choć ten srebrny medal również cieszy – mówili zawodnicy.
Drugi srebrny medal wywalczyła czwórka ze sternikiem: Piotr Witkowski, Sylwek Kaczmarek, Marek Gęsicki, Kuba Bartkowiak (KTW-SMS) oraz sternik Henryk de Weerd. Zawodnicy na mecie przegrali jedynie z osadą Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.
wioslarze

Fot. materiały prasowe

Trzeci medal zdobyli zawodnicy: Kuba Aleksandrowicz i Bartek Donarski, w dwójce bez sternika Wyścig ten stał na najwyższym poziomie, bowiem po nieudanym występie wszystkich zawodników długowiosłowych w Mistrzostwach Europy, był ponowną „cichą” eliminacją do Mistrzostw Świata Juniorów. Nasi wioślarze, podobnie jak reszta zawodników z reprezentacyjnej ósemki uznali wyższość zawodników WTW Włocławek, którzy nie reprezentowali Polski w Mistrzostwach Europy, a spokojnie przygotowywali się do krajowego czempionatu na obozie klubowym. Ostatecznie płocczanie zajęli trzecie miejsce i brązowy medal, bo na ostatnim pociągnięciu dali się wyprzedzić jeszcze o setne sekundy osadzie z toruńskiego AZS-u. Trenerami medalowych osad są: Jerzy Podsędek i Andrzej Petrykowski.

Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje siły przed następnym sezonem, najlepsi bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów na najważniejsze imprezy międzynarodowe.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…