Najlepsze solarium w Polsce jest w…

REKLAMA

Teoretycznie, zdobyć opaleniznę w okresie zimowo-wiosennym to żaden problem. Są przecież solaria, które proponują szeroką ofertę kabin i kosmetyków do opalania. Rzecz w tym, że na solariach można się… sparzyć. I to nie tylko dosłownie. Jak wybrać takie, które zapewni nam nie tylko ładny odcień skóry, ale i jakość usługi?

Okazuje się, że mamy w Płocku miejsce, którego jakość została potwierdzona. Solarium SunBrothers otrzymało właśnie pierwszą nagrodę „Solarium Roku 2015” w plebiscycie, organizowanym przez jednego z największych producentów kosmetyków do opalania, firmę Onyx.

PowiązaneTematy

Odwiedziliśmy właścicieli uhonorowanego solarium, braci Juliusza i Oskara Roszkowskich, żeby przekonać się, jak wygląda i jak działa ich firma.

Gabinet kosmetyczny Cecylii Roszkowskiej, fot. archiwum prywatne
Gabinet kosmetyczny Cecylii Roszkowskiej, fot. archiwum prywatne

Nie spodziewaliśmy się, że trafimy do nowoczesnego miejsca, silnie osadzonego w historii… „SunBrothers” nie tylko mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Bielskiej 17 (powstała prawdopodobnie w 1882 roku), ale i babcia właścicieli miała pierwsze solarium w Płocku! Gabinet kosmetyczny Cecylii Roszkowskiej, założony w 1963 roku, mieścił się na drugim piętrze przy ul. Tumskiej 16. Oferował m.in. takie usługi jak głęboki peeling, usuwanie zbędnego owłosienia czy zakładanie kolczyków, a od 1985 roku właśnie pierwsze w Płocku solarium.

Teraz jej wnukowie postanowili powrócić do rodzinnych tradycji. Nazwa solarium jest połączeniem słów „słońce” i „bracia”. – Naszym „bohaterem” reklamowym jest filmowy „Ojciec chrzestny”, poprzez którego zachęcamy wszystkich, aby dołączyli do naszej rodziny, nabyli kartę lojalnościową SunBrothers i korzystali z naszych rabatów i ofert specjalnych – mówi Oskar Roszkowski.

SunBrothers przy ul. Bielskiej 17
SunBrothers przy ul. Bielskiej 17

Karta w tym solarium jest faktycznie nietypowa – pozwala na doładowania, płatność zbliżeniową czy wybranie dowolnej kabiny, ponieważ nie jest przypisana do jednego rodzaju solarium. – Nasi klienci nie muszą czekać na kabinę, pracownicy solarium doradzą zawsze, którą wybrać jeśli „ich” kabina jest zajęta – zapewnia pan Oskar. – Mamy na tyle dużo urządzeń, że nie trzeba rezerwować miejsca – dodaje.

Jaki jest sposób, aby zostać najlepszym solarium w Polsce? – Jako nowa marka jesteśmy w tym miejscu od grudnia 2013 roku – mówi Juliusz Roszkowski. – Od tej pory dbamy przede wszystkim o jakość usług. Zakupiliśmy nowe kabiny, w których lampy są brązujące (nie opalają na czerwono) i to, co jest najważniejsze – wymieniamy w nich lampy wówczas, kiedy aparatura sygnalizuje ich zużycie. Wiem, że wydaje się to naturalne, ale proszę mi wierzyć, że niestety nie wszędzie tak jest – dodaje.

sunbrothers (17)
SunBrothers przy ul. Bielskiej 17

Z usług solarium można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-22, w sobotę 9-20, a  w niedzielę 10-18. Przy ulicy Bielskiej 17, gdzie odwiedzamy braci Roszkowskich, znajduje się 9 łóżek opalających, a przy ul. Czwartaków 16, gdzie znajduje się drugi oddział firmy – 6 łóżek. – To najdłużej czynne solarium w Płocku, z największą ilością łóżek – przyznaje Juliusz Roszkowski.

Jak doszło do zdobycia nagrody Solarium Roku 2015? – W konkursie brało udział 55 solariów z całej Polski, które stosują u siebie markę Onyx. Jest to zresztą naprawdę doskonała marka, ich kosmetyki nie zostawiają żadnego pomarańczowego nalotu, szybko się wchłaniają, mają fajny zapach i pozwalają na równomierną, brązową opaleniznę. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z tą firmą – zachwala pan Oskar. – Jury oceniało nasze solarium na podstawie zdjęć oraz opinii przedstawicieli firmy Onyx, którzy obsługują poszczególne solaria i dokładnie wiedzą, jaka jest jakość poszczególnych punktów – tłumaczy.

sunbrothers (9)
SunBrothers przy ul. Bielskiej 17

Z czym wiąże się nagroda? – Najważniejszy dla nas jest prestiż – mówi Oskar Roszkowski. – Otrzymaliśmy też kosmetyki tej firmy i specjalnie przygotowany event, na który wkrótce zaprosimy klientów solarium, w trakcie którego odbędą się m.in. profesjonalne szkolenia produktowe, konsultacje dla obsługi solarium, stoisko firmowe z próbkami kosmetyków marki Onyx, obecność hostess wraz z poczęstunkiem i upominkami dla gości – wymienia.

– Wyszliśmy z nową marką na rynek płocki, odtwarzając niejako dzieło babci, która obecnie ma 91 lat – bracia Roszkowscy nie ukrywają dumy z tego faktu. – Obecnie możemy powiedzieć, że kto do nas trafi, ten już nie odejdzie. Jak w rodzinie z „Ojca chrzestnego” – śmieje się pan Juliusz.

SunBrothers
Płock, ul. Bielska 17
Tel. 608-633-351, 24 366-20-05
Płock, ul. Czwartaków 16 (przy poczcie)
Tel. 608-633-351, 24 366-30-13
sunbrothers@wp.pl
sunbrothers.pl