Biuro Strefy Płatnego Parkowania, strona internetowa – coraz więcej informacji o opłatach za parkowanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Za pozostawienie samochodu w wielu miejscach Płocka będziemy musieli zapłacić. Komunikacja Miejska, która jest operatorem przedsięwzięcia, już przygotowuje się do startu SPP.

Od 18 lipca otwarte jest Biuro Strefy Płatnego Parkowania przy ulicy Kolegialnej 3. Od pierwszego dnia pracy można tam pobierać i składać wnioski o wydanie abonamentu oraz dokumenty te odbierać. A także uzyskać wszystkie informacje, dotyczące funkcjonowania SPP.

Przypomnijmy, że pierwsze 30 minut parkowania będzie bezpłatne, za pierwszą godzinę zapłacimy 2 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią godzinę 2,80 zł, a za czwartą i każdą następną godzinę – 2 zł. Parkowanie pomiędzy godziną 8 a 17 będzie kosztowało nas jednorazowo 12 zł.

Za parkowanie w SPP mieszkańcy strefy zapłacą 30 zł rocznie za pierwszy samochód, 100 zł miesięcznie za drugi. Opłata za trzecie auto będzie naliczana już na ogólnych zasadach. SPP podzielona jest na cztery podstrefy. Wspomniane opłaty dotyczą podstref, mieszkańcy SPP nie będą mogli wykorzystywać wszystkich parkingów SPP swobodnie, a jedynie zaparkować w pobliżu własnego domu.

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

Dla przykładu: mieszkaniec Sienkiewicza, korzystając z abonamentu będzie mógł zaparkować między tą ulicą a aleją Jachowicza. Za postój przy np. Kościuszki czy Kolegialnej będzie musiał zapłacić.

Działa już także telefon Biura Strefy Płatnego Parkowania. Pod numerem telefonu: 24 367-45-45 można uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Informacji szukać możecie również na stronie internetowej spp.kmplock.eu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji