Kolejne medale dla płocczan w Niemczech

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W pierwszy weekend marca w Niemczech płocczanie zdobyli dwa medale na międzynarodowym turnieju rangi P1, będącym odpowiednikiem Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim WTF. Zawodnicy LKS “Puncher” nie mieli łatwego zadania.

Po ostatnim sukcesie młodych płockich pływaków na zawodach w Berlinie, mamy przyjemność poinformować, że tym razem płocczanie przywożą dwa medale z turnieju rangi P1, odpowiednika Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim WTF. W weekend 3 i 4 marca br. dwaj zawodnicy klubu LKS “Puncher” Płock uczestniczyli w turnieju Pomerania Open Episode XI. Zawody miały miejsce w miejscowości Ahlbeck w Niemczech i brały w nich udział 22 kluby z Niemiec, Polski i Białorusi.

fot. materiały prasowe

Płocki klub na imprezie reprezentowali Rafał Dobies i Piotr Maślanka, obydwaj rywalizujący w kategorii seniorów w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi.

Rafał Dobies debiutował w walce z seniorami. Zakończył rywalizację dopiero w półfinale, podczas którego lepszy okazał się bardziej doświadczony zawodnik z Niemiec. W ten sposób płocczanin zdobył brązowy medal.

Piotr Maślanka, po szybkim rozprawieniu się z przeciwnikiem, w półfinale zmierzył się z Georgiem Reddemannem, posiadającym czarny pas. Niestety, to starcie, pomimo trzech zaciętych rund ostrej walki, zakończyło się przegraną Polaka, dając mu srebrny medal.

– Wartym podkreślenia jest fakt, że płocczanie nie byli w swoich optymalnych formach, które szykowane są na mające nastąpić w późniejszym okresie zawody Mistrzostw Polski. Turniej był kolejnym sprawdzianem, a więc krokiem w realizacji przygotowań do Mistrzostw Polski – zwraca uwagę Piotr Maślanka z LKS “Puncher” Płock.

fot. materiały prasowe

Sukces jest tym większy, że płocczanie walczyli z bardziej doświadczonymi od siebie zawodnikami, posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia – pasy – w taekwondo.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji