REKLAMA

Dwa turnieje i dwa medale w Taekwondo Olimpijskim WT płocczan

REKLAMA

Zawodnicy LKS „Puncher” Płock cały czas walczą o kolejne medale. Ostatnio wzięli udział w dwóch kolejnych turniejach, na których udało im się wywalczyć dwa medale.

Zawodnicy i zawodniczki z płockiego klubu LKS „Puncher” Płock wzięli niedawno udział w dwóch turniejach w Taekwondo Olimpijskim WT. Jeden z nich odbył się w Świnoujściu, a drugi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Turnieje były odpowiednikami rangi Pucharu Polski P1.

Współzawodnictwo odbywało się w kategoriach wiekowych: młodzików 10-11 lat kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat i juniorów 15-17 lat. W Świnoujściu była również dostępna kategoria seniorów. Dodatkową atrakcją zawodów był fakt, że zorganizowano je w formie otwartej międzynarodowej, z czego skorzystało wiele zagranicznych klubów.

LKS „Puncher” Płock reprezentowali:

  • w Świnoujściu: Emil Dłużniewski junior kat. wag. -80 kg,
  • w Ostrowcu młodziczki Alicja Pekról -44 kg i Weronika Pekról -40 kg, oraz junior Kamil Fin -68 kg.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk kyorugi.Emil Dłużniewski, który walczył w Świnoujściu, zajął drugie miejsce, zdobywając tam srebrny medal. Wartym podkreślenia jest fakt, że Emil to debiutant w zawodach tej dyscypliny, przyszło mu rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy w taekwondo).

W Ostrowcu Świętokrzyskim Alicja Pekról, niestety, przegrała walkę półfinałową i w dogrywce zajęła miejsce trzecie, co dało jej brązowy medal. Nie do pominięcia jest, że Alicja to dopiero pierwszoroczna młodziczka i trzecie miejsce na takich zawodach to dla niej ogromny sukces.

Weronika Pekról i Kamil Fin zajęli piąte miejsca.

Trener Piotr Maślanka zaznaczył, że zawodnicy pokazali drzemiący w nich potencjał, co dobrze rokuje na przyszłość. Zawodnicy mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie, dla niektórych było ono pierwsze, oraz zapoznać się z atmosferą, jaka panuje podczas startów w zawodach sportowych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU