REKLAMA

Srebrny medal płocczanina w turnieju taekwondo olimpijskiego

REKLAMA

Podczas trzeciego weekendu października, w Legionowie rozgrywał się turniej taekwondo olimpijskiego rangi Pucharu Polski. W zawodach wziął udział zawodnik płockiego klubu LKS „Puncher” i… zdobył srebrny medal.

Między 19 a 21 października w hali Arena Legionowo rozegrany został turniej taekwondo olimpijskiego, Legionowo Cup 2018. Były to zawody rangi Pucharu Polski P2, w kategoriach wiekowych: młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat, juniorów 15-17 lat i młodzieżowców 18-21 lat.

PowiązaneTematy

W celu uatrakcyjnienia turnieju i podniesienia jego rangi oraz skali trudności dla uczestników, zorganizowany został on w formie otwartej międzynarodowej. Dwudniowe współzawodnictwo odbywało się na sześciu matach jednocześnie.



Do turnieju łącznie zgłosiło się aż 609 uczestników reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całej Polski, Litwy, Słowacji, Łotwy i Białorusi. Wśród nich był zawodnik Płockiego klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies. Płocczanin, pierwszoroczny młodzieżowiec, rywalizował w olimpijskiej kategorii wagowej -80kg. Konkurencją, w jakiej wziął udział Rafał Dobies były walki pełno-kontaktowe kyorugi.

Rafał tym razem zdobył srebrny medal, gdyż w walce finałowej musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Piotra Zielińskiego, przeciwnika z OKT Opole. Jest to już drugi w kolekcji płocczanina srebrny medal PP w taekwondo olimpijskim – pierwszy zdobył w roku ubiegłym wówczas w kategorii wiekowej juniorów.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU