REKLAMA

Płocczanin zdobył brązowy medal na mistrzostwach w taekwondo

REKLAMA

Pierwszy weekend października okazał się szczęśliwy dla płockiego klubu LKS „Puncher”, którego trener Piotr Maślanka wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim WT.

Od 5 do 6 października w Bornym Sulinowie rozgrywały się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim WT. W turnieju uczestniczyli zawodnicy reprezentujący 30 klubów z całej Polski, w tym z Płocka. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy klubu LKS „Puncher”: Rafał Dobies i Piotr Maślanka.

PowiązaneTematy

Obydwaj płocczanie rywalizowali w kategorii wiekowej seniorów w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi. Płocczanom przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi w tej dyscyplinie.

Rafał, pierwszoroczny młodzieżowiec, który zadebiutował w rywalizacji z seniorami w marcowym Pucharze Polski i zdobył wtedy brązowy medal, tym razem zaliczył debiut w zawodach seniorów na poziomie Mistrzostw Polski. Płocczanin rozkręcał się z rundy na rundę, zdobywając coraz więcej punktów, tym razem jednak musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego przeciwnika i odpadł z dalszej rywalizacji, zajmując ostatecznie 9. miejsce.Natomiast dla Piotra Maślanki barierą nie do pokonania okazał się reprezentant klubu AZS AWF Warszawa, najlepszy w Polsce w tej kategorii wagowej. Piotr uległ przeciwnikowi w półfinałowej walce po trzech rundach, zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowy medal. Tym samym do zdobytego w marcu srebrnego medalu Pucharu Polski dołożył brązowy Mistrzostw Polski Seniorów.

Zdobyty przez Piotra Maślankę krążek jest pierwszym w historii Płocka medalem Mistrzostw Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. Dla działającej od trzech lat sekcji taekwondo olimpijskiego, pomimo jej znacznego dorobku, dopiero teraz przyszedł czas na pierwszy medal tej rangi.

Sekcja może pochwalić się już ubiegłorocznymi i tegorocznymi sukcesami w zawodach rangi Pucharu Polski w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów oraz medalami zdobytymi w zawodach rangi Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych młodzików i młodzieżowców.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU