REKLAMA

Żołnierze z Płocka oddali krew

REKLAMA

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Mazowsza w minioną niedzielę wzięli udział w akcji oddawania krwi. Pośród nich znaleźli się również płocczanie.

W niedzielę, 18 listopada żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej stawili się w Grójcu, aby oddać krew. Mundurowi pokazali, że ważne jest nie tylko to, by być gotowym do walki z zagrożeniem, ale by nieść pomoc, oddając własną krew i w ten sposób ratując życie innym.

Oddanie krwi jest częścią misji i służby żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Honorową zbiórkę rozpoczął dowódca 61 batalionu, ppłk Janusz Ostrowski, który jako pierwszy wspomógł akcję. W ślad za nim poszło ponad 80 żołnierzy. Łącznie zebrano 40 litrów krwi.

Krew oddawali żołnierze z Grójca, Radomia, Płocka, Warszawy i Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Garwolina. Akcja prowadzona będzie cyklicznie, a w przyszłym roku odbędzie się we wszystkich batalionach brygady.6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty, dowodzi płk Grzegorz Kaliciak. Dowództwo brygady znajduje się w Warszawie. W skład wchodzą również kompanie – logistyczna, dowodzenia, saperów oraz wsparcia i pluton medyczny.

Batalion wojskowy z siedzibą w Płocku. Gdzie dokładnie?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU