REKLAMA

Z Płocka pociągiem do Gdyni. Kiedy?

REKLAMA

Płock wreszcie powrócił na mapę połączeń kolejowych dalekobieżnych. Od początku stycznia możemy już pojechać pociągiem bezpośrednio do Katowic. W planach jest także uruchomienie bezpośredniego połączenia z Gdynią. Pojawiły się pierwsze informacje, kiedy możemy się tego spodziewać.

Jak poinformował portal rynek-kolejowy.pl, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, płocczanie jeszcze w tym roku będą mogli uzyskać bezpośrednie połączenie do Gdyni. Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało bowiem uruchomienie nowego połączenia z Katowic do Gdyni.

Przypomnijmy, że od 10 stycznia Płock, po kilkunastu latach przerwy, ponownie odzyskał połączenia dalekobieżne. PKP Intercity uruchomiło codzienne kursy w relacji do Katowic przez Łódź i Częstochowę w obie strony. Już pod koniec listopada ubiegłego roku informowaliśmy, że to nie koniec planów spółki. Ministerstwo infrastruktury zapowiadało, że z Płocka będzie można również pojechać na północ Polski.

Zniżki na dalekobieżny pociąg w Płocku. Jak wykorzystać to połączenie?

Ma to się stać za sprawą uruchomienia linii kursującej z Katowic aż do Trójmiasta. Od Kutna do Malborka pociąg ma jechać przez Gostynin, Płock, Sierpc, Rypin, Brodnicę, Grudziądz, Kwidzyn i Sztum. Żeby jednak do tego doszło, konieczny jest remont odcinka torów linii 33, od Sierpca do Szczutowa, który jest obecnie w fatalnym stanie.

Jak przyznało PKP Intercity, trwają obecnie prace nad nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie w grudniu br. Zgadza się to z informacją przekazywaną wstępnie przez ministerstwo infrastruktury, że nowego połączenia do Gdyni można spodziewać się w grudniu 2021, pod warunkiem wykonania remontu fragmentu odcinka linii 33. Rynek-kolejowy.pl wyjaśnia, że ministerstwo oczekuje od PKP Intercity uruchomienia tego kursu, który ma obsłużyć północny odcinek linii nr 33 Kutno – Płock – Sierpc – Brodnica.



Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu przekazał, że spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowała już przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych na linii nr 33, które przyczynią się do polepszenia parametrów eksploatacyjnych. Pozwoli to na kursowanie pociągów pasażerskich z prędkością co najmniej 70-80 km/godz. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku, co umożliwiłoby zrealizowanie planu uruchomienia kursu Płock-Gdynia.

Według rzecznika ministerstwa infrastruktury, kurs ma pojawić się grudniu tego roku, a przebiegać będzie na trasie Katowice – Gdynia Główna przez Płock, Grudziądz i Tczew.

Wygląda więc na to, że od przyszłego roku będziemy mogli wybrać się nad morze bez konieczności przesiadki w Kutnie.

Już niedługo pojedziemy pociągiem z Płocka do Katowic. Kiedy do Trójmiasta?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. Anonim says:

  Polin źle rządzi. Ja pisałem… TO WSZYSTKO JUŻ BYŁO. I 50 KM NA GODZ… TEŻ… Upadek niby Płocka – całkowity.

 2. He says:

  Kiedy? Nigdy! Z płockiej dziury się nie da… Pod względem połączeń kolejowych (i drogowych też) zadupie jakich mało. Tak Was kochany Struzik urządził i całe PSL.

 3. pyza says:

  Juz niedługo Płock może uzyska aż jedno połączenie kolejowe z Gdynią , ma już połączenie z Katowicami niech całe MAZOWSZE tego zazdrości żeby się Radom nie dowiedział bo zabierze nam te połączenie .ha ha ha

  • He says:

   Łooooooooo szok! Jedno połączenie do Katowic! Dlaczego tam? Żeby mieszkańcy szoku nie dostąpi i mogli podobnie zanieczyszczonym powietrzem pooddychać.

 4. Maciej says:

  70-80km/h ? Czyli średnia 50-60km/h… Prawie jak peleton kolarski… Coś tu pachnie przekrętem. Kto tym będzie jeździł? Takie inwestycje powinny byč zakazane. Albo 160km/h dla pociągu albo rozbudować komunikacje PKS. Takie jest moje zdanie.

  • Konkretnie says:

   Mózg sobie rozbuduj debilu, widzę że się znasz na kolei jak 70 procent tego „miasta”
   Pociąg z furmanki widziałeś co?

 5. zawiedziony says:

  W Europie od lat pociągi jeżdżą 350 km/h. A w Płocku 70-80….. w 2021 r.!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. ya py.... says:

  80 km/h ? Czy ten pociąg będzie z wagonami sypialnymi ? Do Gdyni chyba będzie jechał tydzień i to gościńcem.

 7. Resw2 says:

  … A z Plocka do Sierpca parowóz?? Jaki sens ma otwieranie połączenia bez modernizacji linii do elektrycznej?

 8. PŁOCCZANIN says:

  Ludzie wielka rewelacja w centrum Polski już uruchomiono pociąg z Płocka do Katowic zatrzymuje się nawet w Łodzi a w odległej przyszłości planowany jest nawet pociąg do Gdyni tej nad morzem . Wielki wstyd niema się czym chwalić kochani włodarze miasta PŁOCKA .

 9. regionalista says:

  Chińczycy wynaleźli proch tysiące lat temu. Pociąg do Katowic i Gdyni był nawet w czasach kiedy stalinowskie wojsko jeździło tymi pociągami i śpiewali po rusku….
  Pociągu do Modlina i Włocławka po naszej stronie nigdy nie będzie ani szybkiej Drogi z uwagi na przewozy wojsk naszych i USA w momencie ataku rakietowego z Kaliningradu….
  Dla rozwoju gospodarczego opisana trasa jest potrzebna my zatrzymaliśmy się na czasy XIX_XX wieku…. 0 możliwości życia. Proszę obliczyć ile km. jest do Modlina…. Aby tam dojechać pociągiem przez Kutno…… To bezsens. Bilety nie są za darmo…x członkowie rodziny….. . Kamień na Kamieniu….. Tak skonczy się moje – Nasze – rodzinne Miasto Płock…..
  .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU