REKLAMA

Uwaga na fałszywych pracowników Wodociągów Płockich! Okradziona seniorka

REKLAMA

W czwartek ponownie doszło do oszustwa i kradzieży w mieszkaniu starszej płocczanki. Tym razem dwóch mężczyzn podało się za pracowników Wodociągów Płockich. Po ich wyjściu seniorka zauważyła brak pieniędzy i biżuterii.

18 stycznia do mieszkania 90-letniej płocczanki zapukało dwóch mężczyzn. Według opisu kobiety, wyglądali na osoby narodowości romskiej.

– Mężczyźni oświadczyli, że są pracownikami Wodociągów i chcą sprawdzić ciśnienie wody – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Kobieta wpuściła ich do mieszkania. Wówczas jeden z mężczyzn wraz z kobietą sprawdzał ciśnienie wody, natomiast drugi, wykorzystując nieuwagę domowniczki, przeszukał mieszkanie i ukradł pieniądze oraz biżuterię. Dopiero po wyjściu mężczyzn kobieta stwierdziła, że została okradziona i powiadomiła o tym fakcie policję – wyjaśnia rzecznik.Płocka policja podkreśla, że jest to drugi w krótkim czasie przypadek, kiedy starsza osoba wpuszcza do mieszkania obce osoby, podające się za pracowników Wodociągów Płockich i deklarujących chęć sprawdzenia ciśnienia wody.

Funkcjonariusze ponownie przypominają więc, że nie należy wpuszczać do domu osób obcych. Jeżeli osoby przedstawiają się, że są z wodociągów, zakładu energetycznego, administracji osiedla lub z Policji, domownik ma pełne prawo zażądać od tych osób identyfikatora, na którym będzie pieczątka instytucji i numer telefonu, imię i nazwisko pracownika. Domownik może zadzwonić do administracji osiedla i dowiedzieć się czy faktycznie ktoś prowadzi jakąś kontrolę na osiedlu, może również zadzwonić na Policję i sprawdzić, czy osoba o danym nazwisku jest policjantem i czy powinna prowadzić jakiekolwiek czynności w naszym mieszkaniu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU