REKLAMA

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne

REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W województwie mazowieckim może wiać z porywami do 90 km/h. Przy opadach śniegu prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydał IMGW m.in. dla województwa mazowieckiego. Silny wiatr ma wystąpić także w województwie: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubelskie, opolskim, części śląskiego, części małopolskiego, części podkarpackiego i świętokrzyskim. W dużej części Polski obowiązują natomiast ostrzeżenia drugiego stopnia, dotyczące bezpośredniego zagrożenia życia.

PowiązaneTematy

W naszym województwie od godz. 16 w czwartek, 18 stycznia, do godz. 12 w piątek, 19 stycznia, przewiduje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 50 km/h na północy i do 90 km/h na południu województwa. Wiatr powieje z południa i południowego zachodu, w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne oraz możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.