REKLAMA

Nadchodzi szansa dla poszukiwaczy wyzwań sportowych. Impreza niedaleko Płocka

REKLAMA

Rozpoczęły się już zapisy na Cross Duathlon – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie trzeba zmierzyć się zarówno z biegiem, jak i jazdą na rowerze. Zawodnicy pokonają tereny niedaleko Płocka, w Nowym Duninowie.

fot. pttdelta.pl

28 kwietnia 2018 roku odbędzie się Cross Duathlon Leśne Wydmy – druga edycja tego wydarzenia. To swoista kontynuacja Duathlonu Szwajcarii Mazowieckiej, który był organizowany na terenie gminy Brudzeń Duży od 2012 roku. Gdy wspomniana impreza zniknęła z kalendarza sportowego powiatu, pustkę po niej postanowiło wypełnić Płockie Towarzystwo Triathlonu TSS Delta, we współpracy z gminą Nowy Duninów.

Wyścig ma obejmować trzy etapy:

  1. 5 km biegu,
  2. 28 km jazdy rowerem,
  3. 2,5 km biegu.

Dodatkowo, przewidziany jest wyścig dla dzieci ze szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów.

Pierwszy duathlon w Nowym Duninowie za nami

Organizatorzy wysoko oceniają miejsce, w którym zawodnikom przyjdzie zmagać się w biegu i na rowerach.– Znajdziemy tutaj doskonałe warunki do uprawiania tych dwóch dyscyplin, ze względu na obecność różnorodnych tras turystycznych, ciągnących się nieprzerwanie pośród lasów, których powierzchnia dorównuje obszarom Kampinoskiego Parku Narodowego. Polodowcowe ukształtowanie terenu stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich rowerzystów i biegaczy. Zawodnicy znajdą tu zarówno szybkie szutrowe trasy, jak i podjazdy o różnicy wzniesień dochodzących nawet do 25 metrów – zachęcają organizatorzy.

Dla wygranych są przewidziane nagrody. Pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej otrzyma nagrody pieniężne, odpowiednio 300, 200 i 100 złotych. Dodatkowo na osoby, które zajmą miejsce na podium w poszczególnych grupach wiekowych, czekają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy na koniec wyścigu otrzymają medale pamiątkowe.

Celem imprezy jest propagowanie wśród mieszkańców powiatu sportów wytrzymałościowych, jak również biegania i jazdy na rowerze na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Patronem medialnym wydarzenia jest PetroNews. 

Regulamin i zapisy dostępne są na stronach: foxter-sport.pl i pttdelta.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU