REKLAMA

Trąba powietrzna zepchnęła kontener i kemping do Wisły. W środku były osoby

REKLAMA

Trąba powietrzna, która w poniedziałkowe popołudnie nawiedziła Płock, zepchnęła do Wisły kontener i kemping, w których znajdowały się osoby. Jeden mężczyzna odniósł obrażenia.

Jak pisaliśmy, burza wraz z trąbą powietrzną spowodowała nie tylko zalane ulice, ale i pokaźne szkody, szczególnie na osiedlu Radziwie. – W przystani uszkodzony jest pomost na Radziwiu, natomiast na naszej „Mariannie” wichura połamała kilka plastikowych ławek – powiedział nam Mariusz Pielaciński, kapitan Żeglugi Płockiej. – Na szczęście załoga, widząc co się dzieje, odwołała zaplanowaną wycieczkę i statek stał w porcie. „Marianna” przetrwała, ale nie wszystkie jednostki miały tyle szczęścia – dodał kapitan.

Szkody na przykład poniósł płocki WOPR, którego jednostki pływające stacjonowały na Radziwiu. – Uszkodzone są trzy łodzie – potwierdziła Katarzyna Chociemska z płockiego WOPR.

Jak się dowiedzieliśmy, jedna osoba w wyniku tego żywiołu została poszkodowana.

– Dwie osoby wpadły do Wisły – powiedział nam Edward Mysera, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Jedna z nich znajdowała się w przyczepie kempingowej, drugą była osoba stróżująca w kontenerze. Osoba, która znajdowała się w kempingu, wydostała się o własnych siłach. Strażacy uwalniali natomiast osobę z kontenera, mężczyzna ten odniósł obrażenia, ale nie mam informacji na temat stanu jego zdrowia – wyjaśnił rzecznik.Jak dodał, trąba powietrzna uszkodziła drzewostan przy ul. Kolejowej, powodując wywracanie drzew z korzeniami. Drzewa w kilku przypadkach spadły na samochody. Straty spowodowała też w porcie jachtowym. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej ocenia, że straty materialne będą duże.

Obecnie ulica Kolejowa jest udrożniona, przejazd jest swobodny. Strażacy koncentrują się na zabezpieczeniu dachu w markecie Biedronka oraz pomocy osobom w porcie jachtowym.

Utrudnienia na moście po burzy. Sporo ulic zalanych, zerwany dach Biedronki

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Jacek says:

  Mieszkam na końcu Radziwia przy stacji. Tak wogóle nie wiało. A tam… kataklizm

 2. Kamila says:

  Lol, komentarz krytyczny był i go ni ma. Tak się dziennikarze petronews bronią, zamiast poprawić swoją jakość. Gratulacje!

  • Agnieszka says:

   Można odnosić się do merytorycznej krytyki, a nie do bezzasadnego ataku. Kiedy anonimowy komentator zmienia wyłącznie nicki, a adres IP pozostaje ten sam, natomiast w treści jest tylko chęć niszczenia naszego wizerunku, nie widzimy potrzeby pozostawiania takiego wpisu na portalu, o który my dbamy i za który my płacimy. Proszę znaleźć sobie inny „obiekt uwielbienia”.

  • Lolo says:

   A wpłaciłaś babo ze stówkę na remont łodzi WOPR-u?

   • Czarek says:

    Mam nadzieję, że ten komentarz nie jest skierowany do Pani Agnieszki, której nikt nie może odmówić zaangażowania w działalność płockiego WOPR.

   • Kasia says:

    Pani Agnieszka nie raz wspiera działania płockiego WOPR, co nie raz udowodniła. Inni wolą ukrywać się pod anonimowymi nickami i komentować, to wychodzi wam najlepiej.

 3. Podpis. says:

  No

 4. Anonim says:

  SZOK!!!! Nie chcę nawet myśleć , co by było gdyby taka trąba powietrzna nad Orlenem się znalazła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU