REKLAMA

Powalone drzewa, zalane ulice. Krajobraz w Płocku po burzy [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Nad Płockiem przechodzi w poniedziałek gwałtowna burza. Otrzymaliśmy od czytelników zdjęcia z krajobrazem, jaki utworzył się pomiędzy pierwszą a drugą burzą.

W poniedziałek, 12 lipca, zgodnie z prognozą IMGW PIB przetaczają się burze, którym towarzyszą wyładowania atmosferyczne i silne opady deszczu.

Nasi czytelnicy przesyłają zdjęcia i filmy, na których widać jakie szkody wyrządziła burza. Połamane są gałęzie drzew, a na ul. Bielskiej, w pobliżu Starostwa Powiatowego, drzewo przewróciło się na drogę. Trwa usuwanie szkód, droga jest całkowicie zablokowana.Burzę jeszcze się nie skończyły, dlatego apelujemy o ostrożność.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Fot. Józef Pleczyński
Fot. Józef Pleczyński
Fot. Józef Pleczyński
Fot. Józef Pleczyński
Fot. Józef Pleczyński
Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. aleja says:

  Podobno w Płocku zatrudniona jest w UM kobieta , specjalistka od drzew, dendrolog. Ze zdjęć oraz w realu można zauważyć, że większość przewróconych drzew posiadało pień czy gałęzie chore, spróchniałe. Te drzewa należało zastąpić młodymi, zdrowymi. Nikt tych drzew nie badał i nie oznaczał jako niebezpieczne – grożące obaleniem się by je przeznaczyć do usunięcia. Proszę zauważyć jak wiele jest takich chorych drzew. Wniosek stąd płynie, że w mieście nie ma osoby, dendrologa lub podobnego specjalisty który by kwalifikował rosnące w Płocku drzewa do zakwalifikowania; zdrowe – chore.
  Istnieje jeszcze inne złe zjawisko związane z drzewami i zagrożeniem z ich strony. To kompletny brak pielęgnacji koron drzew. Po prostu nie kształtuje się tych koron poprzez skrócanie gałęzi, konarów czy przewodników drzew. W tej dziedzinie panuje zupełny brak działań.
  Cóż, teraz należy radzić poszkodowanym by zwracali się do Urzędu Miejskiego o odszkodowanie lub inne interwencje. Ale czy to jest rozwiązanie powtarzającego się problemu???

  • Stary Mieszkaniec Miasta Płocka says:

   tak po kolei.
   Drzewa -stare lipy na ul Dobrzyńskiej to mają ponad 70-80 lat / ta złamana w pniu przy Wcześniaku zjedzona całkowicie przez grzyba/,padają stare akacje z lat 20- dziestych w parku Na Zdunach zmurszałe od środka, Faktycznie wiele drzew powinno być wymienionych .Druga sprawa to formowanie koron drzew. Jest w Płocku ,,specjalistyczna,, firma ARBOR która tnie wszystko co się da, bez ładu i składu, formuje korony w bardzo starych drzewach a efekt jest kuriozalny …,,Wszyscy we wsi wiedzą i sołtys też ,,że drzewo formuje się młodziutkie a nie 70- sięcio letnie , ale nie w firmie ARBOR…
   Odnośnie pani Dendrolog nie ona decyduje o wycince, ona wystawia opinię o stanie danego drzewa ,decyzje zapadają poza nią.
   A tak naprawdę temat starych drzew jest tematem rzeką o wielu odcieniach , nie jest zerojedynkowym.

 2. Anonim says:

  Topola nie ma właciwości uczulających.

 3. Jaga says:

  Drzewa są potrzebne w mieście, ale należy je wymieniać. 50-60 letnie drzewa rosnące w mieście wzdłuż dróg i chodników są wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, samochodów i infrastruktury. Szczególnie powinno się bezwzględnie wyciąć wszystkie topole, które są bardzo kruche i nawet niewielki wiatr potrafi spowodować niebezpieczne zdarzenia, co więcej są to drzewa które szczególnie mocno oddziaływują na osoby cierpiące na alergie.
  Jedna uwaga: wycinając jedno drzewo sadźmy conajmniej 5-10 a z tym chyba nie jest najlepiej.

 4. Borys says:

  Bo kto sadzi drzewa na cmentarzu i właśnie sa skutki tego a teraz kto da pieniądze na naprawę uszkodzonych nagrobków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU