REKLAMA

Złodzieje przebrani byli w ubrania firmy kurierskiej. Co ustalono w sprawie napadu w Płocku?

REKLAMA

Jak informowaliśmy, w poniedziałek, 20 grudnia wieczorem na terenie Płocka doszło do rozboju na pracowniku firmy, zajmującej się konwojowaniem wartości pieniężnych. Co ustalili w tej sprawie reporterzy programu „Alarm”?

Ten napad wstrząsnął mieszkańcami Płocka. Skradziona została ogromna kwota, a sprawcy rozpłynęli się w powietrzu. Reporterzy programu „Alarm” zebrali informacje na temat kradzieży kilku milionów złotych.

20 grudnia wczesnym wieczorem na teren największej na Mazowszu sortowni paczek, zlokalizowanej przy trasie wylotowej z Płocka w kierunku Kutna wjeżdża dostawcze auto.

– W busie znajdowały się osoby w kurtkach firmy kurierskiej, prawdopodobnie trzy osoby – mówi świadek zdarzenia. – Osoby te przed firmą kurierską otworzyły busa i przekładały paczki – dodaje.

Zgodnie z jego relacją, osoby te zachowywały się swobodnie, rozmawiały między sobą.

– W pewnym momencie, gdy pracownik firmy konwojującej pieniądze wyszedł z pieniędzmi, został potraktowany prawdopodobnie gazem łzawiącym i wyszarpnięto mu torbę z pieniędzmi – tłumaczy świadek zdarzenia reporterom „Alarmu”.

Konwojent był sam, niósł w torbie kwotę około 3 mln zł.

Policjant, który pełnił tego dnia służbę na ulicach Płocka, a tuż po napadzie brał udział w blokadzie głównych dróg wyjazdowych z miasta zdradził, że złodzieje poruszali się białym busem, ale mogli poruszać się dwoma, a nawet trzema autami. Jedno z nich zostało porzucone i spalone, w środku znaleziono dwie różne tablice rejestracyjne.– W bezpośrednim napadzie uczestniczyło dwóch sprawców – mówi Małgorzata Orkwiszewska, prokurator rejonowa w Płocku. – Na tym etapie nie chciałabym mówić o szczegółach, z uwagi na dobro postępowania – tłumaczy.

Według ustaleń reporterów „Alarmu”, sprawcy musieli od dawna obserwować sortownię paczek i mieć szczegółowe ustalenia na temat konwoju gotówki. Jest to zastanawiające, ponieważ informacje o przewozie gotówki zna bardzo wąskie grono osób.

Dlaczego konwojent sam, bez jakiegokolwiek wsparcia ochrony wyniósł z sortowni paczek blisko 3 mln zł, które ważyły niemal 30 kilogramów? Przedstawiciele firmy kurierskiej odmówili komentarza. Wiadomo jednak, że były to pieniądze, którymi klienci płacili za odbiór paczek, w związku z tym nie ma możliwości namierzenia ich po wprowadzeniu do obrotu…

Cały program ALARM można obejrzeć na STRONIE programu.

Rozbój w Płocku. Napadnięto na konwojenta

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 11

 1. Lysy says:

  Zamkną oddział tak jak kiedyś Geisa i się skończy. Chyba 3 lata te pieniądze gromadzili że taka kwota zginęła socjal media płockie to ściek wybujala wyobraźnia i brak dystansu Filmy z lat 30

 2. xD says:

  no rzeczywiscie wstrzasnelo to Płockiem xD Trzymta sie panowie !!!!! z Fartem !!! i bawcie sie dobrze !!!!

 3. Pytajnik says:

  Koleś niósł sam 3 miliony? A tamci czekali aż wyjdzie z kasą? To jak ustawka wygląda wszystko.

 4. Tokio says:

  La kasa del papel po polskiemu normalnie

 5. Maksim says:

  Zachowanie pana z pieniędzmi bardzo zastanawiające.
  Swoją droga co to za skok. Przyjmując ze był ktoś wewnątrz i tych 3 na zewnątrz to nawet domu w Płocku nie kupią za łup na osobę. Słabo.

 6. Łojdyrydy says:

  Byli w maseczkach? Bo jeśli nie to należy ich ścigać z całą bezwzględnością.

 7. Pioter says:

  „Wiadomo jednak, że były to pieniądze, którymi klienci płacili za odbiór paczek, w związku z tym nie ma możliwości namierzenia ich po wprowadzeniu do obrotu…”

  Ciekawe czy tak rzeczywiscie jest, czy moze jednak chcecie aby złodzieje otrzymali taka informacje :)

  • Ciekawe. says:

   A może detektywem miejskim jesteś? Nic o Tobie nie pisali jeszcze.

 8. Tak było says:

  Byli pracownicy cofają straty moralne

 9. Fela says:

  Bardzo dobrze się stalo nasza policja teraz uświadomi wszystkim ze nie potrafią nic więcej niż pisac mandaty za maseczki.. żenada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU