Szlabany na Słonecznej naprawione

REKLAMA

Na przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej odwołano zwolnienie do 20 km/h. Pociągi już kursują z obowiązującą prędkością. Co jednak spowodowało awarię szlabanów?

We wtorek, 21 lutego br. technicy PKP PLK od rana sprawdzali działanie urządzeń na przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej. O godzinie 15 odwołano czynności związane z wprowadzoną procedurą, w której pociągi miały obowiązek zwolnić do 20 km/h, a maszyniści mieli ostrzegać kierowców znakami dźwiękowymi. Awarie w działaniu urządzeń wynikały z zatrzymania pociągu towarowego w obszarze objętym pracą czujników.

PowiązaneTematy

– Priorytetem Polskich Linii Kolejowych jest bezpieczeństwo. Stan urządzeń przejazdowych zarówno na tym konkretnym przejeździe kolejowo-drogowym, jak i na wszystkich innych, jest stale monitorowany przez służby techniczne PLK. Sytuacja, która miała miejsce kilka dni temu, była odosobnionym przypadkiem spowodowanym przez zatrzymanie pociągu w obszarze objętym pracą czujników – przyznaje rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.

Pociągi już kursują zgodnie z obowiązująca prędkością. Przejazd zapewnia bezpieczne przekraczanie toru. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, trzeba zachować szczególną ostrożność przy przejeździe przez tory.

– Awarie urządzeń przejazdowych zdarzają się sporadycznie i są niezwłocznie usuwane. Jeśli występuje jakakolwiek awaria systemu przejazdowego, to pociągi zwalniają do 20 km/h, a rogatki są natychmiast automatycznie zamykane tak, aby nie dopuścić do żadnej potencjalnie niebezpiecznej sytuacji – dodaje rzecznik.

Jeśli na przejeździe kolejowo-drogowym dochodzi do zderzenia samochodu z pociągiem, powoływana jest specjalna komisja, wyjaśniająca przyczyny zdarzenia, która współpracuje z właściwymi służbami.

Co zrobiono z niebezpiecznym przejazdem kolejowym? „Kierowcy jeżdżą na pamięć”