Co zrobiono z niebezpiecznym przejazdem kolejowym? “Kierowcy jeżdżą na pamięć”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uszkodzony szlaban przy ul. Słonecznej wzbudził wiele wątpliwości co do jego stanu technicznego. Została zwołana specjalna komisja, która ma zbadać sprawę poprawnego funkcjonowania rogatek kolejowych.

Przypomnijmy – sprawa stała się głośna po opublikowaniu przez płocczankę filmu, na którym jedzie pociąg towarowy przy podniesionych szlabanach na ulicy Słonecznej w Płocku.

Podczas rozmowy z Mirosławem Siemieńcem, rzecznikiem prasowym Polskich Linii Kolejowych, dowiedzieliśmy się, że sprawa zostanie natychmiastowo zbadana. Na miejsce zostały wysłane służby techniczne, które mają sprawdzić dlaczego urządzenie nie działa poprawnie.

– Z mojej strony mogę zapewnić, że konduktorzy, którzy tam przejeżdżają, zostali już o tym fakcie poinformowani – mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych.

Dodatkowo, została wprowadzona specjalna procedura – pociągi przed przejazdem będą zwalniać do 20 km/h, a maszyniści mają dodatkowo ostrzegać kierowców znakami dźwiękowymi. Przypominamy, że kierowcy w takich miejscach zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i obserwowania otoczenia.

Radny Piotr Szpakowicz również zainteresował się tematem. Na swoim fanpage’u zapewnia, że przy uszkodzonym przejeździe kolejowym we wtorek, 21 lutego prewencyjnie ma pełnić służbę patrol Straży Miejskiej.

Na swoim profilu społecznościowym radny zamieścił również filmik, który pokazuje “jazdę na pamięć” płockich kierowców. Mimo ustawionego znaku “STOP – rogatka uszkodzona”, nikt się nie zatrzymuje. Inna sprawa, że znak po zmierzchu jest słabo widoczny.

Opublikowany przez Piotr Szpakowicz na 20 lutego 2017

Szlabany w górę, a pociąg jedzie… Niebezpieczny przejazd na Słonecznej

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji