REKLAMA

Ruszył nowy okres zasiłkowy Rodzina 500 plus. Jakie warunki?

REKLAMA

Właśnie rozpoczął się nabór na przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy dla rodzin, które korzystają z programu Rodzina 500 plus. Każdy, kto chce nadal korzystać z finansowej pomocy państwa w wychowaniu dziecka, powinien złożyć takie dokumenty. Jeśli ktoś pragnie zachować ciągłość w wypłacie zasiłku, złożyć je musi jeszcze w sierpniu.

PowiązaneTematy

Nowe wnioski można już składać od 1 sierpnia. Należy to zrobić bezpośrednio w placówce odpowiedzialnej za przyjmowanie takich dokumentów – w Płocku jest to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jeżeli wniosek zostanie złożony do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata pieniędzy nastąpi do 31 października, co oznacza, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Wniosek złożony we wrześniu sprawi, że ustalenie prawa i wypłata 500 plus za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. Ci, którzy zrobią to dopiero w październiku, będą musieli poczekać nawet do 31 grudnia.

Warto pamiętać, że jeśli złożymy wniosek później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego. Wygląda to w ten sposób: gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku będzie miała miejsce do dnia 31 stycznia następnego roku. Zaś gdy wniosek trafi do urzędników od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, nastąpi do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Urzędy w całej Polsce przygotowały się na składanie wniosków, uruchamiając więcej punktów obsługi klienta. Również i MOPS w Płocku jest gotowy do obsługi większej liczby klientów.

– W Płocku wnioski o świadczenie wychowawcze 500 + oraz świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na trwający jeszcze stary okres zasiłkowy oraz na nowy okres zasiłkowy, przyjmowane są w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych MOPS przy pl. Dąbrowskiego na drugim piętrze – informuje Eliza Dygas, Kierownik DŚR MOPS w Płocku. – Ponadto, dla osób ubiegających się o świadczenie wychowawcze 500+ na drugie i kolejne dziecko (bezdochodowe), uruchomiony został dodatkowy punkt przyjęć w siedzibie głównej MOPS w Płocku, przy ulicy Zgliczyńskiego 1 – dodaje Eliza Dygas.Jednocześnie do MOPS od 1 sierpnia wpływają wnioski o świadczenie wychowawcze również drogą elektroniczną. Wzory wniosków o świadczenia dostępne są na stronie głównej MOPS Płock w aktualnościach. Wnioski można również pobrać w w Dziale Świadczeń Rodzinnych przy placu
Dąbrowskiego 1 na pierwszym piętrze, w informacji.

Zmiany w programie “Rodzina 500 plus”. Od kiedy składanie wniosków?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU