Rusza strona internetowa Strefy Płatnego Parkowania

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od 8 lipca swoje działanie rozpoczęła strona internetowa, dotycząca Strefy Płatnego Parkowania w Płocku. Znalazły się na niej niezbędne informacje odnoszące się do SPP, która zacznie funkcjonować już 1 sierpnia. Dla kierowców to prawdziwa rewolucja, ale może dzięki stronie internetowej będzie łatwiej się do niej przygotować.

Na stronie internetowej Strefy Płatnego Parkowania pojawiły się mapy strefy z podziałem na podstrefy, wykaz dróg publicznych objętych płatnym pozostawieniem pojazdu, informacja na temat cen i czasu parkowania, a także – co najważniejsze – szczegółowy regulamin SPP wprowadzony przez Radę Miasta. Te wszystkie działania mają sprawić, że kierowcy szybciej odnajdą się w nowych przepisach, dotyczących parkowania pojazdu.

Przypominamy również, że Komunikacja Miejska 18 lipca uruchomi Biuro Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kolegialnej 3 w Płocku. To w nim, od pierwszego dnia pracy, można składać i pobierać wnioski o wydanie abonamentu oraz dokumenty te odbierać. O abonamencie dla kierowców pisaliśmy już wcześniej, link do tego artykułu podajemy poniżej.

Płatne parkingi już od sierpnia

Trzeba pamiętać, że SPP podzielona została na cztery podstrefy. Mieszkańcy terenów SPP nie będą mogli korzystać ze wszystkich parkingów swobodnie, a jedyną opcją będzie dla nich pozostawienie pojazdu w pobliżu własnego domu. Mieszkańcy starówki i centrum bezpłatnie zaparkują tylko na własnych, prywatnych posesjach. W innych miejscach będą oni zobowiązani ponosić opłaty parkingowe, zgodne z cennikiem tej usługi.

Strefa Płatnego Parkowania w Płocku pojawi się już z początkiem sierpnia. Zostały nam 3 tygodnie swobodnego poruszania się po mieście, nie zważając na koszta miejsc postojowych. Pierwsze zmiany zostały już dokonane… Jeśli chcielibyście dokładniej się z nimi zapoznać, poniżej podajemy link do uruchomionej dzisiaj strony internetowej SPP.

Strona internetowa Strefy Płatnego Parkowania

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji