REKLAMA

Przysięga mazowieckich żołnierzy w czasach pandemii

REKLAMA

Zbliża się 14. przysięga w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Ta uroczystość będzie inna od poprzednich. Ze względu na warunki epidemiczne, uczestniczyć w niej będą tylko żołnierze.

11 lipca 82 kolejnych ochotników z Mazowsza wypowie słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystości odbędą się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

To wyjątkowa w historii 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięga wojskowa, gdyż odbędzie się z dala od rodzin i domów żołnierzy przysięgających. 13 dotychczasowych uroczystości odbyło się w stałym rejonie odpowiedzialności, na Mazowszu. Ostatnia miała miejsce 23 lutego w Sierpcu.

W marcu WOT zmienił model funkcjonowania ze szkoleniowego na kryzysowy, tym samym zawieszono wszystkie szkolenia. Odmrożenie aktywności w polu nastąpiło 1 czerwca, by 29 dni później rozpoczęło się pierwsze w czasach pandemii szkolenie nowych żołnierzy 6MBOT.– W związku z obostrzeniami, które ciągle nas obowiązują, sobotnia przysięga odbędzie się bez udziału rodzin i gości, prawie 400 kilometrów od miejsca, w którym nowi Terytorialsi rozpoczęli swoją wojskową drogę. Złożenie przysięgi dla większości z nich, będzie spełnieniem marzeń, a dla wszystkich zwieńczeniem dwutygodniowego szkolenia. Uroczystość zostanie uwieczniona na video, a następnie przekazana jako pamiątka wszystkim uczestnikom wydarzenia – wyjaśnia Marlena Rosłaniec rzecznik prasowa 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Za nami przysięga wojskowa w Sierpcu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. norman says:

  w dwa tygodnie się wyszkolili? to dopiero tęge głowy,a dlaczego ja musialem trzy miesiące ganiać na szkółce??Zreszta ,jakia pislandia takie i wojsko.

 2. Grażnka wracaj do domu says:

  obiad gotować?

 3. zeby tylko nie było wojny? says:

  z takim wojskiem to będzie trwać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15?

 4. czy dostaną says:

  koło od armaty?

 5. czyli kiedyś says:

  OBRONA CYWILNA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU