Prima-aprilisowy mecz na poważnie

REKLAMA

W środę, 1 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1, odbyły się obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Z tej okazji rozegrano mecz w żywe piłkarzyki. 

Środowy mecz, pomimo tego, że rozgrywany był w Prima-Aprilis, był bardzo poważny. Chodziło bowiem o to, aby zwiększyć wiedzę społeczeństwa, dotyczącą autyzmu. – Dobrze, że jest coraz większe zainteresowanie tym tematem, bo dzięki temu nam, jako rodzicom dzieci autystycznych, jest też w pewien sposób łatwiej – mówiła mama jednego z dzieci obecnych na imprezie. Dzięki różnym akcjom informacyjnym, rodzice przede wszystkim nie muszą wciąż tłumaczyć, na czym polega choroba ich dziecka.

PowiązaneTematy

Na hali sportowej, w Zespole Szkół nr 1, rozstawiono boisko do żywych piłkarzyków. W meczu wzięły udział trzy drużyny. Pierwsza z nich to zespół ochotniczej straży pożarnej z Podolszyc, na czele której stał Cezary Supeł, mocno zaangażowany w organizację wydarzenia. Drugim zespołem była ekipa płockich dziennikarzy, w skład której weszli Jakub Chonchera, Wojciech Wiśniewski, Kamil Lubiński oraz nasz redakcyjny kolega, Dominik Jaroszewski. Na boisku znaleźli się także nauczyciele oraz dyrekcja szkół, w której odbywała się impreza, uczniowie i przede wszystkim rodzice wraz z dziećmi, dla których zorganizowano kwietniową imprezę. Komentatorem tych świetnych rozgrywek był Bogdan Wolny, który – jak nam wyznał – był zachwycony całą imprezą.