Płocczanki walczą o przetrwanie w I lidze

REKLAMA

Kolejny mecz i kolejna porażka… Tym razem 29:19 z wiceliderem I ligi – UKS PCM Kościerzyną. Choć przed spotkaniem wraz z wieloma kibicami wierzyliśmy w zwycięstwo, niestety, Jutrzenka nie dała rada i kolejne mecze dla płocczanek będą walką o przyszłość klubu z Płocka. 

Spotkanie w Kościerzynie, podobnie jak poprzedni mecz Jutrzenki z Kobierzycami, rozpoczął się od mocnego uderzenia płocczanek, które szybko wyszły na prowadzenie 0:2. Niestety, od tej chwili na boisku panował już tylko jeden zespół i nie była to Jutrzenka… Gospodynie z minuty na minutę coraz mocniej pokazywały swoją siłę i w miarę szybko zbudowały przewagę czterech bramek. Jutrzenka jeszcze przed przerwą szukała swoich szans i całkiem nieźle to wyglądało. W 19. minucie na tablicy wyników było 9:7 i wydawać się mogło, że płocczanki powracają z dalekiej podróży, ale, niestety, zbyt mało było argumentów w zespole z Płocka, by ograć tak trudnego rywala na ich terenie. W pierwszej części Jutrzenka już nie pokonała bramkarki z Kościerzyny, natomiast gospodynie zdobyły cztery bramki i na przerwę wicelider I ligi schodził z dość wysokim i pewnym prowadzeniem 13:7.

PowiązaneTematy

Druga odsłona przez pierwsze 14 minut toczyła się w dość szybkim tempie i kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać całkiem niezły mecz – wymiana ciosów z obu stron i cały czas przewaga 4-6 bramek na korzyść gospodyń, która mogła cieszyć wszystkich fanów Kościerzyny. Niestety, kolejne osiem minut tego meczu to absolutny gwóźdź do trumny dla ekipy z Płocka, która ponownie straciła sześć bramek z rzędu i w tej chwili jasne było, że komplet punktów zostanie w Kościerzynie – ponieważ w 52. minucie było 25:14. Końcowe minuty tego meczu to pełna kontrola UKS-u, który ostatecznie pokonał Jutrzenkę 29:19.

Po takiej porażce chyba nie należy za wiele mówić, a po prostu jak najszybciej zapomnieć i koncentrować się na kolejnym, jakże ważnym spotkaniu. Jutrzenka 11 lub 12 kwietnia zagra na wyjeździe ze Spartą Oborniki i jeśli tam nie wygra, to można powoli zapominać o utrzymaniu się w I lidze.

UKS PCM Kościerzyna – MMKS Jutrzenka Płock 29:19 (13:7)

Kościerzyna: Liskowska, Brzezińska – Trawczyńska, Ziółkowska 1, Górna 5, Żukowska 3, Wasak 3, Białek 3, Siekańska 2, Leśniak 3, Ziemienowicz 3, Brzezińska 2, Wójcik 2, Jakubowska 2.

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak – Rędzińska 5, Stasiak 4, Jankowska, Kwasiborska, Salamandra, Dudek, Pawłowska, Mokrzka 4, Homonicka 3, Krysiak 2, Waszkiewicz 1.