REKLAMA

Płocczanki walczą o przetrwanie w I lidze

REKLAMA

Kolejny mecz i kolejna porażka… Tym razem 29:19 z wiceliderem I ligi – UKS PCM Kościerzyną. Choć przed spotkaniem wraz z wieloma kibicami wierzyliśmy w zwycięstwo, niestety, Jutrzenka nie dała rada i kolejne mecze dla płocczanek będą walką o przyszłość klubu z Płocka. 

Spotkanie w Kościerzynie, podobnie jak poprzedni mecz Jutrzenki z Kobierzycami, rozpoczął się od mocnego uderzenia płocczanek, które szybko wyszły na prowadzenie 0:2. Niestety, od tej chwili na boisku panował już tylko jeden zespół i nie była to Jutrzenka… Gospodynie z minuty na minutę coraz mocniej pokazywały swoją siłę i w miarę szybko zbudowały przewagę czterech bramek. Jutrzenka jeszcze przed przerwą szukała swoich szans i całkiem nieźle to wyglądało. W 19. minucie na tablicy wyników było 9:7 i wydawać się mogło, że płocczanki powracają z dalekiej podróży, ale, niestety, zbyt mało było argumentów w zespole z Płocka, by ograć tak trudnego rywala na ich terenie. W pierwszej części Jutrzenka już nie pokonała bramkarki z Kościerzyny, natomiast gospodynie zdobyły cztery bramki i na przerwę wicelider I ligi schodził z dość wysokim i pewnym prowadzeniem 13:7.

Druga odsłona przez pierwsze 14 minut toczyła się w dość szybkim tempie i kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać całkiem niezły mecz – wymiana ciosów z obu stron i cały czas przewaga 4-6 bramek na korzyść gospodyń, która mogła cieszyć wszystkich fanów Kościerzyny. Niestety, kolejne osiem minut tego meczu to absolutny gwóźdź do trumny dla ekipy z Płocka, która ponownie straciła sześć bramek z rzędu i w tej chwili jasne było, że komplet punktów zostanie w Kościerzynie – ponieważ w 52. minucie było 25:14. Końcowe minuty tego meczu to pełna kontrola UKS-u, który ostatecznie pokonał Jutrzenkę 29:19.

Po takiej porażce chyba nie należy za wiele mówić, a po prostu jak najszybciej zapomnieć i koncentrować się na kolejnym, jakże ważnym spotkaniu. Jutrzenka 11 lub 12 kwietnia zagra na wyjeździe ze Spartą Oborniki i jeśli tam nie wygra, to można powoli zapominać o utrzymaniu się w I lidze.UKS PCM Kościerzyna – MMKS Jutrzenka Płock 29:19 (13:7)

Kościerzyna: Liskowska, Brzezińska – Trawczyńska, Ziółkowska 1, Górna 5, Żukowska 3, Wasak 3, Białek 3, Siekańska 2, Leśniak 3, Ziemienowicz 3, Brzezińska 2, Wójcik 2, Jakubowska 2.

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak – Rędzińska 5, Stasiak 4, Jankowska, Kwasiborska, Salamandra, Dudek, Pawłowska, Mokrzka 4, Homonicka 3, Krysiak 2, Waszkiewicz 1.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU