REKLAMA

Poprawi się bezpieczeństwo w najbardziej zalesionej podpłockiej gminie

REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipiankach zyskała nowy samochód, rozbudowana jest ich strażnicy, rusza też budowa nowego garażu. Te inwestycje niewątpliwie pomogą w poprawie bezpieczeństwa gminy Nowy Duninów. To właśnie w tej najbardziej zalesionej gminie powiatu płockiego dochodzi bardzo często do pożarów lasu.

28 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Lipiankach otrzymała nowy samochód patrolowy, Mitsubishi L 200, który umożliwi sprawniejsze dotarcie do trudno dostępnych, leśnych terenów. Jest to o tyle istotne, że znajomość terenu w przypadku pożaru lasu jest niezmiernie ważna dla szybkiego dotarcia i ugaszenia zarzewia ognia.

Samochód dla OSP w Lipiankach przekazał PKN ORLEN (a szczegółowiej – ORLEN Ochrona), m.in. dzięki staraniom władz gminy oraz parlamentarzystów.

– Przekazanie przez Orlen auta patrolowego dla OSP Lipianki to dla mnie podwójna satysfakcja – powiedział nam Maciej Małecki, Poseł na Sejm z okręgu płocko-ciechanowskiego. – Jako poseł, reprezentujący w Sejmie okręg płocki cieszę się z każdego wsparcia, jakie trafia tu do strażaków ochotników, w tym przypadku do OSP Lipianki – zapewnił.

Dodał również, że jako szef sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa szczególnie docenia fakt, iż dobrze zarządzane spółki Skarbu Państwa, takie jak PKN Orlen, osiągają rekordowe zyski i potrafią się nimi dzielić z lokalnymi społecznościami.– Życzę strażakom ochotnikom z Lipianek, żeby wóz przekazany przez PKN Orlen dobrze im służył. I, oczywiście, żeby z każdej akcji wracali cali i zdrowi do swoich rodzin. A mieszkańcom Lipianek, szczególnie strażakom i członkom stowarzyszenia Nasze Lipianki, dziękuję za bardzo życzliwe przejęcie – podsumował poseł Maciej Małecki.

– Mam nadzieję, że ten samochód będzie długo i efektywnie służył mieszkańcom – dodała Anna Dębska, radna powiatu płockiego oraz mieszkanka gminy Nowy Duninów.

Władze gminy przekazały również oficjalnie w niedzielę teren pod rozbudowę strażnicy OSP Lipianki, gdzie powstanie m.in. garaż na pojazdy strażaków. Oddano też do użytku zmodernizowaną część gastronomiczną świetlicy, w której wspólnie działają członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiankach oraz stowarzyszenia “Nasze Lipianki”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU