REKLAMA

Nabrzeże bezpieczniejsze dla osób niewidomych

REKLAMA

Na nabrzeżu wiślanym w Płocku zamontowano już znaki, tzw. pola uwagi, które mają wspomagać osoby niewidome i niedowidzące. Za wykonanie inwestycji miasto zapłaciło około 198 tys. zł netto.

Jeszcze w czerwcu miasto zamówiło wykonanie i montaż znaków informacyjnych, wspomagających osoby niewidome i niedowidzące, które poruszają się po terenie Płockiego Nabrzeża Wiślanego. Znaki miały być dwojakiego rodzaju: pola uwagi (guzki) oraz sygnalizacja wizualna krawędzi stopni promenady wiślanej.

Urząd Miasta Płocka zabezpieczył na to zadanie 189.663,00 zł. Złożone oferty były jednak wyższe. W wyniku postępowania przetargowego, wybrano ostatecznie firmę BAJOLA Jan Biegański z Topoli Wielkiej, która zaoferowała nieco ponad 198 tys. zł netto za wykonanie tej inwestycji i 72 miesiące gwarancji.Pola uwagi to wypukłe elementy w formie okrągłych „guzków”, wykonane z żywicy chemoutwardzalnej,
przymocowane w sposób niewidoczny do podłoża betonowego. Ułożone zostały w pasach o szerokości 0,4 m wzdłuż nabrzeża wiślanego. Zamontowane są od mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego do końca falochronu nr 1 na długości 1300 mb, wzdłuż nabrzeża.

Oznaczenia wizualne, w postaci białych pasów ostrzegawczych (kontrastowych), wykonane miały zostać natomiast z żywicy poliuretanowej lub innej, odpornej na warunki atmosferyczne.

Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. ON says:

  Autor artykułu powinien dodać dla osób niewidomych i słabowidzących.

 2. xx says:

  Nic się nie zmienia i nie zmieni. Jak w innych miastach na świecie , należy założyć balustrady wzdłuż nabrzeżna od mostu do Morki.
  Nigdy tego nie uczynią…w 2011 r. zaplanowano populacje Polaków na 18 milionów. Wszystko jest wg. Planów. Leki, szpitale – wszystko wg Planów….
  PIS milczy…akceptuje ww.

 3. ?? says:

  Dla niewidomych ostrzeżenia wizualne nierozummiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU