REKLAMA

Policja pomoże płocczanom zabezpieczyć rowery

REKLAMA

W Płocku rośnie sieć ścieżek rowerowych, co raz więcej osób decyduje się na podróż na dwóch kółkach. M.in. z tego powodu policja w Płocku przypomina, jak najlepiej zabezpieczyć swój jednoślad.

Ostatnio pisaliśmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, jednak wakacje to nie tylko czas plażowania. Wiele osób zarówno w ramach wypoczynku, jak i na co dzień, zaczyna korzystać z rowerów. Dodatkowo, dzięki rosnącej ilości ścieżek rowerowych, co raz więcej mieszkańców Płocka wybiera jako środek transportu właśnie rower. W związku z tym, Komenda Miejska Policji w Płocku radzi jak zabezpieczyć jednoślad, by była jak najmniejsza szansa na to, że ktoś go ukradnie.

– Niezabezpieczony rower, pozostawiony na klatce schodowej lub w miejscu mało uczęszczanym, jest bardzo łatwym łupem dla złodzieja – ostrzegają policjanci.

Oto najważniejsze zasady zabezpieczania rowerów:

  • Należy zostawiać rower w widocznym miejscu, często uczęszczanym przez inne osoby – rower pozostawiony w takim miejscu nie będzie łatwym łupem dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży, prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę, jest znacznie większe. Pozostawienie roweru w miejscu objętym monitoringiem, będzie dodatkowym atutem, gdyż kamery monitoringu mogą zarejestrować fakt ewentualnej kradzieży i sprawcę tej kradzieży.
  • Pozostawiając rower, należy stosować zabezpieczenia – stosowanie zabezpieczeń, nawet tych najprostszych powoduje, że złodziej musi poświęcić na kradzież dodatkowy czas. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zabezpieczenia należy stosować nawet wtedy, gdy pozostawiamy nasz jednoślad na chwilę np. przed sklepem.
  • Nie należy pozostawiać niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych – bardzo często sąsiedzi otwierają drzwi domofonu mimowolnie, nie pytając, kto chce wejść na klatkę. Takie zachowanie jest oczywiście nieodpowiedzialnie w stosunku do innych mieszkańców, którzy zostawiają na klatkach np. wózki dziecięce, czy też rowery.

Policjanci radzą również, aby zrobić zdjęcia swojego roweru. Taka dokumentacja może okazać się pomocna przy poszukiwaniach skradzionego jednośladu.To jednak nie koniec, Komenda Miejska Policji w Płocku oferuje możliwość oznakowania roweru. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, właściciele mogą oznakować w komendzie i w komisariacie przy al. Armii Krajowej 62 swoje rowery.

Policjanci znakują jednoślady w każdy wtorek, od 15 do 17 i każdy piątek, od 13 do 15. Chcąc oznakować swój rower, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty oraz dowód zakupu i kartę gwarancyjną roweru.

Stacje rowerowe na lewobrzeżnym Płocku? Radny nie rezygnuje

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Jan says:

    Przy takim znakowaniu roweru występuje ingerencja w ramę, która w dzisiejszych czasach ma przeważnie dożywotnią gwarancję. Co wtedy, gdy pęknie? Możemy kupić sobie drugą ramę… Ja osobiście wolę samemu „znaczyć” swój rower.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU