REKLAMA

Wielokrotny włamywacz zatrzymany. Okradał mieszkania w wieżowcach

REKLAMA

Schemat działania był ten sam – puste mieszkanie w wieżowcu, włamanie w dzień, kiedy właściciele byli w pracy. Z lokali ginęła głównie biżuteria, choć złodziej zadowalał się też telefonem, sprzętem fotograficznym czy… alkoholem. Teraz włamywacz usłyszał 13 zarzutów.

Jak wyjaśnia rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, płoccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, od maja pracowali nad sprawami, dotyczącymi włamań do mieszkań znajdujących się w płockich wieżowcach.

– Do mieszkań włamywano się w dzień, kiedy właścicieli nie było w domu. Z mieszkań ginęła głównie biżuteria, ale włamywacz nie gardził również alkoholem, telefonami czy sprzętem fotograficznym – wyjaśnia rzecznik płockiej policji.

Śledztwo płockich policjantów pozwoliło na wytypowanie mężczyzny, który mógł mieć związek z włamaniami. We wtorek, 31 lipca, funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca Płocka, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Piaska w Płocku.– Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego mieszkania, policjanci znaleźli m.in. wyłamane wkładki zamków oraz łom – informuje Krzysztof Piasek.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie trzynastu zarzutów włamań i usiłowania włamań do mieszkań w Płocku. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów.

Policjanci sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna mógł brać udział również w innych tego typu włamaniach. Za kradzież z włamaniem, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. gość says:

    zamiast wakacji na koszt panstwa, pomamac rece i nogi jako narzedzi przestepstwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU