REKLAMA

PKP wyremontuje tory i mosty na trasie Płock-Kutno

REKLAMA

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformowała o planowanym remoncie na trasie Płock-Kutno. Ma być ciszej, bezpieczniej, a w planach jest nie tylko wymiana torów i montaż urządzeń ograniczających hałas, ale i remont dwóch mostów, w tym 600-metrowego nad Wisłą w Płocku.

Na inwestycje, które usprawnią podróże między Kutnem a Płockiem, PKP PLK S.A. przeznaczyły prawie 20 mln zł.

– W Płocku, na wysokości ulicy Zielonej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią klasyczne szyny na bezstykowe – pociągi kursują po nich ciszej – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A. – Zainstalowane zostaną urządzenia ograniczające hałas. Roboty obejmą także remont 600-metrowego mostu nad Wisłą w Płocku. Stare i wyeksploatowane elementy torów zostaną wymienione na nowe. Obiekt zostanie zabezpieczony warstwą antykorozyjną. Inwestycja PLK umożliwi sprawniejsze przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych przez Płock. Ograniczony zostanie hałas od strony linii kolejowej – zapewnia Karol Jakubowski.

Remont zostanie przeprowadzony również na szlaku Strzelce Kujawskie – Sierakówek – Gostynin, gdzie do wymiany zaplanowano 14 km torów. Przebudowany zostanie także 30-metrowy most, a efektem tego będzie podniesienie prędkości pociągów do 100 km/h. Sprawnie wykonać to zadanie ma specjalny pociąg do potokowej wymiany torów – PUN.Jak zapowiada spółka, główne prace na linii Kutno-Płock wykonywane będą między 7 maja a 30 czerwca br. W tym czasie, ze względu na zakres prac, ruch kolejowy na jednotorowej linii pomiędzy Kutnem a Płockiem zostanie wstrzymany. Przewoźnik uruchomi zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach są dostępne na stacjach i przystankach przy rozkładach jazdy.

Pożegnanie dworca [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU