ADVERTISEMENT

Pięknie czytać to sztuka!

ADVERTISEMENT

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku zapraszają do udziału w XI edycji Konkursu Pięknego Czytania.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Płocka oraz terenu powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Odbędzie się 25 i 26 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku, ul. Ignacego Łukasiewicza 11.

Przebiegać będzie w czterech kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie zerówek (25 kwietnia), klasy I-III szkół podstawowych (25 kwietnia), klasy IV-VI szkół podstawowych (26 kwietnia) oraz klasy VII-VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjów (26 kwietnia).

PowiązaneTematy

– Do 15 kwietnia czekamy na zgłoszenia pięknie czytających przedszkolaków i uczniów – mówi Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej. – Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie konkursem z roku na rok wzrasta. Okazuje się, że pomimo, iż statystyki czytelnicze nie są zbyt pozytywne, to jednak rośnie nam pokolenie czytających – i to pięknie czytających ludzi. Bardzo często debiutujący uczestnicy biorą udział w kolejnych edycjach wydarzenia. Jest to dla nas ważny i pozytywny sygnał, że formuła konkursu podoba się młodym ludziom. Jednym z celów, które sobie stawiamy, jest nauka rywalizacji w miłej atmosferze i integracja uczestników – każdy kto był na Konkursie Pięknego Czytania wie, że to nie tylko konkurs, ale też bardzo dobra zabawa – zaprasza Agnieszka Olczyk-Twardy.

Każda placówka, która chciałaby zgłosić uczestnictwo swoich przedszkolaków lub uczniów, powinna wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją mailowo na adres m.jaroszewska@bpplock.pl, faksem na numer 24 366-53-70, pocztą tradycyjną na adres Biblioteki Pedagogicznej w Płocku ul. Gałczyńskiego 26 lub dostarczyć osobiście.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 kwietnia 2019 roku do godziny 15. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwie osoby do udziału w danej kategorii konkursowej.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.bpplock.pl w zakładce „Konkursy”.
Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. PetroNews jest patronem medialnym konkursu.