REKLAMA

Wiosna europejskim food truckiem przyjedzie do Płocka

REKLAMA

Wiosna Roberta Biedronia zapowiedziała, że do Płocka przyjedzie wyjątkowy food truck. Kto nim przyjedzie, to tajemnica. Będzie to część kampanii na rzecz głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas konferencji, która odbyła się w poniedziałek, 18 marca przed budynkiem ratusza, przedstawiciele Wiosny Roberta Biedronia ogłosili, że w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego do Płocka przyjedzie wyjątkowy food truck. Działacze jeszcze nie zdradzili, kto nim przyjedzie, ma to być niespodzianka.

Politycy podkreślili za to, że poza typową kampanią na rzecz własnego ugrupowania, będą kłaść mocny nacisk na zachęcenie obywateli do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

PowiązaneTematy

– Oprócz typowej kampanii wyborczej, którą oczywiście będą prowadzić wszystkie komitety, będziemy zachęcać Polki i Polaków do jeszcze jednej rzeczy. 75% Polek i Polaków nie bierze udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcielibyśmy również w trakcie tej kampanii przekonywać ich do tego, że warto wziąć w tych wyborach udział, że trzeba wziąć w tych wyborach udział i wziąć odpowiedzialność za Unię Europejską – wyjaśniała Paulina Piechna-Więckiewicz.

– Stawka w tych wyborach jest ogromna, w czasie wyborów nie będziemy decydowali tylko o przyszłości Unii Europejskiej, ale również o przyszłości Polski. Najbliższe 5 lat tak naprawdę wyznaczy nam kierunek, w którym Unia Europejska, w którym Europa będzie podążała w najbliższych 30 latach – zwracał uwagę Patryk Fajdek.

Wiosna wyszła również z apelem do organizacji pozarządowych, społecznych i ruchów miejskich o organizację debat, w których kandydaci mieliby rozmawiać w języku angielskim, bądź innym przyjętym w rozmowach dyplomatycznych w Unii Europejskiej. Takie debaty miałyby zwrócić uwagę na to, że istotna część polityki europejskiej rozgrywa się w ramach rozmów kuluarowych, do których znajomość języka obcego jest niezbędna.