REKLAMA

Kampanijna wojna w Płocku: zrywane banery, zamazywane reklamy i szkalujące napisy

REKLAMA

Kampania wyborcza nabiera tempa, co widać nie tylko po zwiększającej się ilości billboardów, banerów, plakatów i większej aktywności polityków, ale i po akcjach dużo mniej przyjemnych, a dotyczących niszczenia materiałów wyborczych czy wręcz szkalowania kandydatów. Jak wygląda ta kampanijna wojna w Płocku?

Zaczęło się od zamazywania i dopisywania różnych grafik i słów do materiałów wyborczych kandydatów PSL Tomasza Kominka i Michała Sosnowskiego oraz kandydatki PiS, Wioletty Kulpy.

Komu nie podoba się start w wyborach płockich radnych?

Później o zniszczonych banerach poinformowała posłanka Elżbieta Gapińska (PO).

– Codziennie niszczone są moje banery, dzisiaj w Radziwiu i Łącku. Jutro zgłaszam sprawę na policję, ponieważ w tych miejscach jest monitoring. Przypominam, że niszczenie materiałów wyborczych jest karalne – poinformowała 17 września Elżbieta Gapińska.O niszczonych lub kradzionych banerach informowała również radna Anna Derlukiewicz (PSL). W tym przypadku czyjeś działania poszły o krok za daleko.

– Dzisiejszej nocy (z 21.09.2019 na 22.09.2019) zostałam podle zaatakowana – napisała radna na swoim profilu facebookowym. – W czasie, gdy trwa kampania wyborcza do Sejmu – w miejscu mojego zamieszkania ktoś namalował farbą na bloku napis dyskredytujący moją osobę. Najpierw zrywano moje bannery wyborcze, teraz przeprowadzono atak na zdyskredytowanie mojej osoby. Do czego się jeszcze posuniecie, żeby spróbować mnie wyeliminować? – pyta retorycznie radna i dodaje: Nie zaszczujecie mnie, nie poddam się.

Zdjęcie, które udostępniła Anna Derlukiewicz, przedstawia napis na jednym z bloków „Anna Derulkiewicz jest kochanką mojego męża”. Nazwisko różni się przestawionymi literami, jednak według radnej nie ma wątpliwości, że sprawcy chodziło o zdyskredytowanie jej osoby.

– Podobne insynuacje zamieszczono już na jednym z portali w komentarzach. Wówczas zgłosiłam tę sprawę na policji, zostało przeprowadzone postępowanie, w wyniku którego ustalono adres IP autora wpisów. Jestem już po rozprawie sądowej. Na szczęście mam wspaniałego męża, który wspiera mnie i mówi, żebym nie przejmowała się tym działaniem, niemniej dla mnie jest to ogromnie przykre. Ktoś przeprowadza atak nie tylko na mnie, ale i na moją rodzinę – tłumaczy płocka radna i kandydatka do Sejmu.

Czy niszczenie materiałów wyborczych ma sens? W naszej ocenie, wyborcy woleliby zobaczyć „walkę” na merytoryczne argumenty i propozycje, choć niektórzy zwolennicy kandydatów mają najwyraźniej inną opinię…

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 34

 1. Irena Ochucka says:

  W Płocku rządzi mafia i czas się tej mafii pozbyć

 2. Nauczyciel says:

  Czas pozbyć się żydokomuny z Płocka raz na zawsze i po wyborach rozebrać pomnik Mazowieckiego bo to wstyd na cały świat.

 3. Konfederacja says:

  tylko Konfederacja, jest nas wiecej niz wskazuja zakłamane sondaże.

 4. METYL says:

  Dlaczego PiS pluje w twarz płocczanom skoro jedyny kandydat z Płocka ma 14 miejsce na liście i zero szans na mandat

 5. flash says:

  Chciałem zerwać plakaty Kierwińkiego wiszące w mojej okolicy, żeby nie patrzeć na tą mordę fałszywą. A tu patrzę plakaty pozrywane. Te lewusy nawet plakatu nie umieją powiesić, wszystko spieprzą.

 6. Lola says:

  Bez lewaków i przebierańców

 7. Lala says:

  Trzymać za rozwojem Polski bez lewaków iprzebierańców

 8. Tomo says:

  Dlatego trzeba głosować na ludzi Bezpartyjnych i miejscowych

 9. Anonim says:

  A dlaczego niektorzy z nich tak szybko awansuja? Sa lepsi? Maja lepsze wyksztalcenie? Czy konczyli studia w biegu? Nie ma w plocku kompetentniejszych?

 10. Lol says:

  Oby politycy nie zapomnieli posprzątać tych plakatów po wyborach.tak się martwią że ktoś zerwał ich gębę

 11. Wyborca says:

  Trzeba iść zagłosować rozwój Polski … Motywujcie całe rodziny … Zdecydowanie Prawo i Sprawiedliwość …

 12. toja says:

  Płocczanie – otrząśnijcie się z lewactwa!!!

  • X says:

   fakt – hejtowanie sędziów, dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort to domena lewactwa i to oni stoją za wszystkim co złe i karygodne

   • ####### says:

    Fakt, taki sam jak kodziarski język miłości i wolność przekonań. Lewacki terroryzm!!!

  • Konfederacja says:

   Dokładnie zdecydowanie jedyna prawicowa partia w Polsce czyli Konfederacja

 13. Maro says:

  Niezależnie od tego jakie kto ma poglądy polityczne powinien uszanować to że kandydaci chcą jak najlepiej przedstawić się w kampani wyborczej. Skąd są na to pieniądze to każdy może danego kandydata zapytać chociażby drogą internetową, jeżeli zrobi to grzecznie myślę że odpowiedź uzyska. Poza tym uważam że lepiej iść spełnić obowiązek obywatelski i zagłosować niż niszczyć banery czy w inny sposób atakować kandydatów jakiegokolwiek ugrupowania bo tak nie da się osiągnąć celu.

 14. dandys says:

  Dziecinada jak za okupacji piszą na murach straszna ta nasza Polska Kultura .

 15. Czujny Wyborcza says:

  Dziwnym trafem kandydata ” od S10″ nikt plakatów nie rusza? Czyżby trwala wewnetrzna bitwa w szeregach PSL?

  • Od s10 says:

   Przecież S10 miał jako pierwszy rozwalony duży bilbord, tyle że on nie robił z siebie ofiary, tylko obrocil sytuacje w zart i pokazal dystans.

 16. Oliwa wypływa says:

  To że w koniczynie źle się działo to wiadomo po kolejnej koalicji ale że aż tak? własne brudy prać na murach ? Slabe

 17. Cynik says:

  A skąd mają taką kasę, bo w bilbordy i banery za złotówkę daawno nie wierzę.
  I ile kasy się spodziewają za kadencję, że takie parcie mają…

 18. Plock says:

  Miasto komuny nikogo nie dopuszcza do władzy tu rządzi PO PSL w ratuszu spolkach skarbu państwa układ zamkniety

 19. Rafał says:

  W mojej okolicy na płocie wisiały po dwa plakaty obok sumie cztery)- Kierwińskiego z PO i Ozdoby z PiS. Pewnego dnia plakat Ozdoby nagle zniknął, pewnie lewackie bandziory zerwały. Ale na drugi dzień przyszła wichura i zerwała także plakat Kierwińskiego, także natura wymierzyła sprawiedliwość :p .

  • Dariusz says:

   Na wizytę u lekarza już za późno…może kilka zdrowasiek Cię uleczy?

  • zdziś says:

   durniu bo nie można tego inaczej skomentować. Co wojna na plakaty???????

  • Rafał says:

   Hehe od dawna wiadomo,że lewacy cierpią na deficyt poczucia humoru i dystansu, co widać już po powyższych wpisach pieniaczy xD

  • bleeeeee says:

   Chciałem zerwać plakaty Kierwińkiego wiszące w mojej okolicy, żeby nie patrzeć na tą mordę fałszywą. A tu patrzę plakaty pozrywane. Te lewusy nawet plakatu nie umieją powiesić, wszystko spieprzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU