REKLAMA

Spotkanie Klubów Gazety Polskiej w Płocku

REKLAMA

W Centrum Edukacji odbyło się spotkanie Klubów Gazety Polskiej. Podczas spotkania politycy prawicy przybliżyli zebranym pomysł na uzdrowienie Unii Europejskiej i odpowiedzieli na pytania zgromadzonych.

16 marca w Płocku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kluby Gazety Polskiej. Wydarzenie poprowadził Radny Miasta Płocka Edward Bogdan, uczestnikiem był również senator Marek Martynowski, a gościem specjalnym europarlamentarzysta Zbigniew Kuźmiuk.

Panowie opowiedzieli zgromadzonym na sali w Centrum Edukacji uczestnikom spotkania o koncepcji Zjednoczonej Prawicy na przyszłość Unii Europejskiej oraz o jej znaczeniu dla Polski. Główny nacisk w tym miejscu został położony na fakt, że Polska potrzebuje Unii Europejskiej.

PowiązaneTematy

Politycy jednak zwrócili też uwagę na to, że wspólnota zmierza w złym kierunku. Zdaniem prawicy, konieczny jest powrót do korzeni wspólnoty opartych o unię gospodarczą, bez szkodliwego dla instytucji nakładania na nią warstwy ideologicznej.

Według polityków, nałożenie lewicowej ideologii na wspólnotę gospodarczą, jaką pierwotnie była Unia Europejska, prowadzi do jej upadku, na co nie można pozwolić. Zbigniew Kuźmiuk i Marek Martynowski odpowiedzieli też na szereg pytań z sali, dotyczących spraw międzynarodowych, krajowych i lokalnych.