Wkrótce bieg dla autyzmu. Co zaplanowano?

ADVERTISEMENT

W pierwszym tygodniu kwietnia Stowarzyszenie „Akceptacja dla Autyzm Płock” zaprasza do uczczenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na sportowo. Wśród malowniczych krajobrazów Osady Młynarza w Radotkach odbędzie się bieg charytatywny, podczas którego zbierane będą fundusze dla dzieci z autyzmem na turnus terapeutyczno-rehabilitacyjny oraz terapię.

Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia, Stowarzyszenie „Akceptacja dla Autyzmu” szerzy wiedzę o autyzmie, wychodzi z tą wiedzą do społeczeństwa w celu zwiększenia zrozumienia i akceptacji, zmniejszenia różnic, strachu i lęku przed nieznanym, zmniejsza ostracyzm społeczny oraz integruje dzieci i ich rodziny ze społecznością lokalną.

Bieg charytatywny zaplanowano 7 kwietnia w godzinach 9-15 w Radotkach, położonych na terenie malowniczego Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Celem biegu jest promowanie wiedzy o autyzmie i akceptacja społeczeństwa osób autystycznych, a także uczczenie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

PowiązaneTematy

Ciekawe imprezy biegowe w Radotkach. Najbliższa już w weekend

W biegu głównym, na dystansie 5 km, mogą wystartować osoby pełnoletnie lub które do dnia 7 kwietnia br. ukończą 18 lat. Osoby, które ukończyły 16 lat, mogą wystartować pod warunkiem podpisania oświadczenia przez rodzica czy opiekuna prawnego o starcie dziecka. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 50 zł do 31 marca 2019 r. Od 1 kwietnia br. do dnia biegu wyniesie 60 zł. Zapisywać można się na TEJ STRONIE.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka funduszy dla dzieci z autyzmem na turnus terapeutyczno-integracyjny oraz terapię z rehabilitacją.

Scenariusz imprezy:

Godzina 9.00-11.00- Biuro zawodów (rejestracja, wydawanie pakietów)
Godzina 11.00 – Bieg Smerfa- 100 m dla dzieci 3-6 lat.
Godzina 11.10 – Rozgrzewka dla Dzieci Starszych.
Godzina 11.15 – Bieg Dzieci Starszych z przeszkodami – na 1100 m, 7-10 lat.
Godzina 11.45 – Rozgrzewka do Biegu Głównego 5 km.
Godzina 12.00 – Start – Bieg Główny 5 km.
Godzina 13.00 – Dekoracja zwycięzców, losowanie nagród.
Godzina 14.00 – Zakończenie imprezy.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.