Czytali utwór Małgorzaty Musierowicz. Zainspirowali ich aktorzy

ADVERTISEMENT

Akcja Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady® Małgorzaty Musierowicz odbyła się również w Płocku. W Bibliotece Pedagogicznej wystąpiła grupa teatralna Remedium Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a wykonanie to wzbudziło entuzjazm uczniów.

25 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbyło się głośne czytanie i warsztaty teatralne, które wpisały się w trzecią edycję „Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady® Małgorzaty Musierowicz” organizowanej przez Wydawnictwo Akapit Press.

– Wybór padł na „Kłamczuchę”. Aktorski popis dała grupa teatralna Remedium Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Interpretacja tekstu wzbudziła taki entuzjazm u uczniów klasy piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, że sami z wielką ochotą włączyli się czynnego udziału w spotkaniu – opowiada Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor biblioteki.

Cennych wskazówek czytającym uczniom udzielał Henryk Jóźwiak, opiekun grupy Remedium i aktor Teatru Dramatycznego w Płocku.

PowiązaneTematy

– Mamy nadzieje, że akcja czytelnicza zachęciła młodszych i starszych uczestników do przeczytania całego cyklu 22-tomowej powieści o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół – podsumowuje Agnieszka Olczyk-Twardy.