ADVERTISEMENT

Wypadek śmiertelny i wielu pijanych kierowców w weekend

ADVERTISEMENT

Ostatni weekend płoccy policjanci rozpoczęli, niestety, od interwencji przy wypadku śmiertelnym. Kierująca renault podczas trudnych warunków na drodze potrąciła pieszego. 42-latek zginął na miejscu.

Już pierwsze godziny minionego weekendu okazały się tragiczne w skutkach. 15 marca o godzinie 19.45 w Blichowie (gm. Bulkowo) doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki renault, 27-letnia kobieta z powiatu płockiego, potrąciła 42-letniego pieszego, który przechodził na drugą stronę drogi. Pieszy poniósł śmierć na miejscu – wyjaśniała sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik płockiej policji.

Policja zwraca uwagę, że do wypadku doszło na drodze nieoświetlonej, poza terenem zabudowanym, podczas opadów deszczu. Dodatkowo pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, które mogłyby ocalić jego życie.

PowiązaneTematy

Śmiertelne potrącenie pieszego w gminie Bulkowo

W weekend w sumie doszło aż do 25 kolizji i tylko 8 z nich miało miejsce na obszarze powiatu. Policjanci zatrzymali też 6 pijanych kierowców. Nietrzeźwych wsiadających za kierownicę policjanci zatrzymali w miejscowościach: Cekanowo, Nowe Boryszewo, Gąbin, Brudzeń Duży, Nowe Gulczewo oraz w Płocku na ul. Nowowiejskiego.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymali 16 marca zgłoszenie o uszkodzeniu drzwi do sklepu przy ul. Gierzyńskiego w Płocku. Z drzwi wybito szybę, wartość strat oszacowano na 800 zł.

Następnego dnia do płockich policjantów dotarła informacja o kradzieży głośnika z samochodu. Z otwartego pojazdu zaparkowanego przy ul. Kutnowskiej w Płocku ukradziono głośnik o szacowanej wartości 550 zł.

Gdzie radar?

18 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 11 – 19 na terenie miasta Płocka oraz trasie Płock – Bronowo – Płock.