Światowy Dzień Poezji w płockiej bibliotece

REKLAMA

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Między innymi z tej okazji w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku powstała wystawa „Polska poezja patriotyczna”, przygotowana przez Monikę Cejmer i Agnieszkę Białecką.

Na wystawie nauczyciele, uczniowie i miłośnicy poezji mogą zobaczyć utwory patriotyczne naszych polskich poetów, począwszy od Adama Mickiewicza, po twórców współczesnych.

– Piękne wiersze patriotyczne skłaniają do wspomnień, zadumy, przemyśleń, a także refleksji nad światem i nad samym sobą – zapraszają organizatorki wystawy.

Jak dodają, wystawę warto zwiedzić z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, niedawno obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po drugie, wychowanie patriotyczne jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019, no i 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji.

PowiązaneTematy

Wystawa będzie dostępna do połowy maja.

Można również wziąć udział w zajęciach z edukacji czytelniczej połączonych ze zwiedzaniem wystawy – kontakt dla grup zorganizowanych: Monika Cejmer, tel. 24 366 53 70 wew. 11, e-mail: m.cejmer@bpplock.pl.