Już w najbliższą niedzielę odbędą się pierwsze wydarzenia w ramach płockiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie atrakcje przygotowano?
23 stycznia ruszą pierwsze atrakcje finału WOŚP. Każde wydarzenie będzie umieszczane na profilu facebookowym Sztab WOŚP Płock. Będzie tam można znaleźć szczegółowe informacje na temat imprezy.
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
23 stycznia 11.00,12.00 i 13.00. OdPLOTowi przewodnicy będą oprowadzać po Katedrze Mariawickiej.
Miejskie Przedszkole nr 34, ul. Harcerska 2
23.01.2022 – 28.01.2022 licytacja zebranych wcześniej fantów, zabawa z sercem. Przedszkole 34 jest rekordzistą zbiórek stacjonarnych na WOŚP.
WOPR
W tygodniu poprzedzającym Finał WOŚP odbędzie się pokaz ratownictwa lodowego. Termin i dokładne miejsce zostanie podany po ustaleniu warunków pogodowych.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ze względu na sytuację pandemiczną, w tym roku MOPS będzie zbierał pieniądze do puszek stacjonarnych w swoich siedzibach.
Aktualnie w świetlicach środowiskowych dzieci pod okiem wychowawców wykonują piękne lampiony oraz skrzaty. Przy zaangażowaniu pracowników Ośrodka powstają ciekawie ozdobione torby na zakupy. Rękodzieło będzie można zakupić podczas finału, który zostanie zorganizowany dla pracowników w siedzibie MOPS przy ulicy Zgliczyńskiego.
Za symboliczną kwotę, wrzuconą tego dnia do puszki, odwiedzający wylosują jedną z wielu atrakcyjnych nagród na kole fortuny. 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku koordynują pracownicy Działu Integracji Społecznej.

Szkoła Podstawowa nr 11, im. Bolesława Chrobrego
24 – 28 stycznia – konkurs dla wychowawców i klas na plakat tematycznie związany z filantropijną działalnością Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
28 stycznia – Koncert „Przejrzyj na oczy, spójrz na muzyczny świat. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadszedł czas!” – wystąpią uczniowie i dyrektor szkoły Maciej Karczewski.
Perfekt Optyk, ul. Królewiecka 20 , Galeria Mazovia
23 – 29 stycznia – Perfekcyjne przejrzyj na oczy – porady, zniżki, dobór okularów.
Centrum Optyczno-Okulistyczne „Essilor Szewczyk”, ul Tumska 5
23 – 29 stycznia – fachowe porady, zniżki, dobór okularów.
Płocka Orkiestra Symfoniczna
28 stycznia godzina 19.00, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23, koncert „Baw mnie! Krajewski Symfonicznie”.
W programie słynne utwory Seweryna Krajewskiego tj.: „Nie jesteś sama”, „Anna Maria”, „Nie spoczniemy”, „Uciekaj moje serce”, „Niech żyje bal”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Baw mnie”.
Komunikacja Miejska
24 – 30 stycznia na wszystkie autobusy będą miały naklejone serca WOŚP. Na wybranych przystankach pojawią się zapowiedzi głosowe zachęcające do udziału w finale WOŚP 2022.
AUTOBUS CIEMNIA – będzie dostępny od środy, 26 stycznia i każdego dnia aż do finału będzie stał w innej części miasta. W dniu finału znajdzie się przy ratuszu.
Autobus ciemnia ma pomóc zrozumieć świat osób niewidomych i niedowidzących. Wiele osób, gdy próbuje sobie wyobrazić, jak by to było, gdyby stracili wzrok, po prostu zamykają oczy. Ale nawet z zamkniętymi oczami oczy wciąż widzą ciemność.
Osoby, które urodziły się niewidome, nie widzą czerni lub bieli. Widzą nic. Jak wygląda nic? Aby spróbować to zrozumieć, można będzie odwiedzić autobus ciemnię. KM oferuje także w dniu Finału, bezpłatne przejazdy wolontariuszy autobusami.

Biblioteka Pedagogiczna
24 – 29 stycznia „Joga dla oczu z praktycznymi ćwiczeniami”, do każdego wypożyczenia książek z serii „DUŻA CZCIONKA”, połączonego ze wsparciem WOŚP, w prezencie książka-niespodzianka.
Książnica Płocka
24 -29 stycznia, Wypożyczalnia Główna – „Co z serca, to dla oczu” – do wyboru książki z „wolnej biblioteki” dla osób wrzucających do skarbonki WOŚP.
30 stycznia Dział Zbiorów Audiowizualnych – Mediateka „eMka”, ul. Kościuszki 3b – we współpracy z Mazowieckim Stowarzyszeniem Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto” odbędzie się projekcja filmów z audiodeskrypcją , działania z wykorzystaniem różnych zmysłów, słuchanie audiobooków, działania plastyczne, okulista na wesoło, pokaz książki pisanej alfabetem Braille’a.
Teatr Dramatyczny
Płoccy aktorzy przygotowali weekendowe spektakle z sercem.
29 stycznia
- godz. 17:00 SEKRETARKA Scena kameralna
- godz. 19:00 SZALONE NOŻYCZKI Duża scena
30 stycznia
- godz. 16:00 SZALONE NOŻYCZKI Duża scena
Pracownia Kolor i Forma POKiS, Galeria Wisła
28 stycznia – godz.16.00 – 18.00 oraz 29 stycznia – godz.12.00 – 14.00 lub 15.00 – 17.00 – warsztaty plastyczne „rodzinne sztukowanie w okularach”.
Pracownia KOLOR i FORMA w Galerii Wisła na I piętrze. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 532 744 160 w godz. 9.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku. Ilość miejsc jest ograniczona.
Muzeum Mazowieckie
29 stycznia, godz. 10.00 – 11.00; 11.15 – 12.15; 12.30 – 13.30. Specjalne Orkiestrowe warsztaty w siedzibie muzeum dla dzieci do 15 osób. Tematyka oraz rodzaj warsztatów jest w trakcie ustalania.

Szpital Świętej Trójcy Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej
29 stycznia godzina 10.00 – 16.00; miejsce: Centralny Ośrodek Rehabilitacji (ul. Tysiąclecia 13) – korzystanie z rezonansu stochastycznego (SRT), aparatu BOA, podoskopu diagnostycznego , porad dietetyczki, fizjoterapeutów, pielęgniarka.
Rezonans stochastyczny (SRT) – wyjątkowo skutecznego zabiegu profilaktycznego i terapeutycznego w przypadkach licznych schorzeń neurologicznych i ortopedycznych oraz urazach, w szczególności w przypadku zaburzeń ruchu, który jest nowością w ofercie.
- do obszarów zastosowania należą m.in. zaburzenia równowagi i profilaktyka upadków; neuropatia i drętwienia kończyn; zespół niespokojnych nóg; stwardnienie rozsiane; zanikowe stwardnienie boczne; udary mózgu; urazy rdzenia kręgowego; nietrzymanie moczu; zespoły bólowe kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego; choroba zwyrodnieniowa stawów i bóle stawowe; osteoporoza; rehabilitacja po urazach kostnych i stawowych oraz po endoprotezach i zabiegach ortopedycznych; edukacja chodu; zaniki mięśniowe; depresja; zaburzenia koncentracji; zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych; łagodne nadciśnienie.
- terapia ta znajduje zastosowanie w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi i innymi zaburzeniami rozwojowymi w różnym wieku: tj. od kilkunastomiesięcznych (które potrafią ustać samodzielnie lub z pomocą) do kilkunastoletnich (szczególnie: MPD (mózgowe porażenie dziecięce) – spastyka, wiotkość; autyzm; zaburzenia w sferze emocjonalno-społecznej, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD); niezgrabność ruchowa; zaburzenia koordynacji ruchowej (motoryka duża i mała); zaburzenia sensoryczne; zaburzenia koncentracji; zaburzenia chodzenia i równowagi; zaburzenia mowy; wady stóp, wady postawy i skoliozy; zespół Aspergera.
Aparat BOA
- który umożliwia wykonanie kompresyjnego masażu leczniczego, skutecznego przy: obrzękach i zastojach limfatycznych; dolegliwościach bólowych w obrębie kończyn; ogólnym osłabieniu organizmu; problemach z krążeniem; nadwadze i otyłości; sinicy kończyny; stanach po usunięciu węzłów chłonnych (zabiegi onkologiczne)
Podoskopu diagnostycznego
- jest urządzeniem służącym do badania statycznego stóp pacjenta i oceny wad stóp metodą odbicia lustrzanego
- za jego pomocą można wykonać badanie stóp u dzieci, młodzieży i dorosłych
Poza możliwością skorzystania z profesjonalnego sprzętu do dyspozycji w tym dniu fizjoterapeuci, dietetyczka (dieta dla zdrowych oczu oraz zasady prawidłowego żywienia), pielęgniarka (pomiary ciśnienia oraz cukru)
Atrium Mosty
29 stycznia, godz.12.00 – 16.00 odbędą się: animacje dla dzieci, warsztaty decoupage, kiermasz, wędkowanie na sucho ze Szkółką Wędkarską „Kiełbik” – PZW koło 114, występy grup dziecięcy, młodzieżowych i seniorów Klubów Osiedlowych i SDK Plockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej.
Galeria Wisła
29 stycznia, godz.12.00 – 16.00 odbędą się: prezentacje grup z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku: „Taneczne ABC”, „Humoreska”, „Safatira”, „Angelsy” oraz występy Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, prezentacje szkół tańca: Studio Tańca Show Time i Move Dance Studio.
Galeria Mazovia
29 stycznia, godz.12.00 -16.00 wystąpią: chór SP nr 23 pod kierunkiem Małgorzaty Podwójci, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, grupy wokalne i taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury, taniec brzucha Agnieszka Leyla Świeczkowska. Odbędzie się licytacja prac plastycznych. Będzie można też zmierzyć ciśnienie krwi i otrzymać porady zdrowotne przygotowane przez Alfa Medica.

KŻR Klub Wiarus LOK Płock – strzelnica
22 stycznia, godz.13.00 oraz 30 stycznia – godz.14.00 odbędą się Zawody Strzeleckie dla członków Klubu „WIARUS” Płock oraz przyjaciół ze Stowarzyszenia WIARUS Płock.
Kino za Rogiem POKiS, ul Jakubowskiego 10
29 stycznia – seanse z sercem, specjalna cena biletów.
- godz. 15.00 – kino Maluszka, blok klasycznych bajek polskich: Pamiętnik Florki, Porwanie Baltazara Gabki, Kozucha Kłamczucha
- godz. 16.00 – kino Młodego Widza, seans: Lessie, wróć!
- godz. 18.00 – seans: Girl
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
29 – 30 stycznia – Wirtualny bieg i marsz Nordic Walking „Po serce na mecie”. Już po raz szósty, a po raz drugi wirtualnie, będzie można pobiec i pomaszerować „Po serce na mecie”. W roku ubiegłym wirtualna edycja okazała się rekordowa pod względem frekwencji oraz zebranych środków.
Park Trampolin Jump Planet Płock
29 – 30 stycznia, godz. 10.00 – 20.00 wydarzenie „Popatrz w górę” – specjalny cennik, orkiestrowa grawitacja.
Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku
30 stycznia, godz. 9.00 – 13.00 na Starym Mieście stanie mobilny ambulans do poboru krwi.
Ogród Zoologiczny
30 stycznia, godz. 11.00 – 14.00 – ZOObacz zoo – specjalne zniżkowe bilety oraz animacje. W tym dniu wstęp do ZOO w specjalnej cenie – bilet normalny 19 zł, bilet ulgowy 1 zł.
Zabawa w formie gry terenowej. Przy wejściu do ZOO uczestnicy otrzymają kartę pracy w formie krzyżówki. Odgadnięcie hasła będzie przepustką do udziału w losowaniu nagród. W Pawilonie Herpetarium na uczestników będą czekały również inne ZOOlogiczne aktywności.
Płockie Stowarzyszenie Morsów
30 stycznia, godz. 12.00, Plaża nad Sobótką „SERdeczna Orkiestrowa Kąpiel”.
Psi Orszak
30 stycznia, godz. 12.00 – Zbiórka przed Ratuszem (przy małej scenie). Opiekunowie psów wraz ze swoimi pupilami przejdą przez główne ulice Płocka i zakończą spacer w Restauracji Wieża Ciśnień, gdzie będzie czekać na nich ciepły posiłek oraz napoje.
Straż Miejska
30 stycznia, godz. 17.00 – 20.00 odbędzie się zabawa i zdjęcia z Lwem Honorkiem.
Vita Medica
30 stycznia Stary Rynek 4, szczepienie przeciwko covid i testy.
Strefa Klasyków, parking przy Starym Rynku
30 stycznia, godz. 17.00 – 20.00 – Prezentacja aut miłośników klasycznej motoryzacji. Pyszna grochówka z kuchni polowej.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Scena przed Ratuszem
- 17:00 – koncert Felivers
- 18:15 – koncert Wanda i Banda
- 20:00 – „Światełko do Nieba”
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można również wesprzeć poprzez udział w licytacjach na profilu allegro płockiego sztabu.
Kwoty WOŚP w Płocku od 2008 roku:
- Rok 2008 – 99 901,18
- Rok 2009 – 122 620,75
- Rok 2010 – 115 350,38
- Rok 2011 – 147 772,57
- Rok 2012 – 169 514,89
- Rok 2013 – 189 570,78
- Rok 2014 – 198 324,90
- Rok 2015 – 188 494,72
- Rok 2016 – 220 783,83
- Rok 2017 – 313 397,04
- Rok 2018 – 301 363,63
- Rok 2019 – 323 719,81
- Rok 2020 – 413 203,89
- Rok 2021 – 325 645,40
WOŚP dla Płocka
- Płocki ZOZ Sp. z o.o. Szpital Świętej Trójcy
1 285 690,04 zł - Wojewódzki Szpital Zespolony
2 376 143,61 zł - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego
5 564,02 zł - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego
6 298,34 zł - Stowarzyszenie Maltańska Służba Medyczna-Pomoc Maltańska
1 893,82 zł - Stowarzyszenie Hospicyjno-Paliatywne Hospicjum Płockie
pow. w. Św. U. Ledóchowskiej
442 533,04 zł
Razem: 4 118 122,87 zł
W ostatnim roku:
Szpital Św. Trójcy
Łóżka szpitalne do Intensywnej Terapii NEXO – 5 szt. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystąpiła z inicjatywą pomocy szpitalom, które zostały wydelegowane do walki z COVID-19. Pomoc polegała na możliwości uzyskania od WOŚP łóżek do walki z COVID-19. Łączna wartość: 50.463,00 zł.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku
Darowizna od WOŚP w kwocie 369 787,25 zł. Sprzęt diagnostyczny i zabiegowy wykorzystywany w udzielaniu świadczeń dla dzieci w Oddziale Chirurgii Dziecięcej, w tym: aparat do badań USG, kardiomonitor, diatermię chirurgiczną, wiertarki ortopedyczne 2 szt. oraz zestaw instrumentarium do laparoskopii.

Dodaj swój komentarz