Samochód ciężarowy potrącił w czwartek rano nastolatkę na rowerze. Dziewczyna trafiła do szpitala.
Komenda Miejska Policji w Płocku informuje, że 28 maja około godz. 7.30 na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Dworcową doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy potrącił młodą rowerzystkę.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-letni kierujący ciężarowym Dafem, skręcając w prawo, potrącił nastoletnią rowerzystkę, która znajdowała się na przejeździe dla rowerów. Dziewczynka w stanie zagrażającym życiu trafiła do szpitala – relacjonuje KMP w Płocku.
Na miejscu pracują służby.
– Ulica Dworcowa w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Apelujemy o stosowanie się do poleceń służb i zachowanie ostrożności. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12 – ostrzegają policjanci.
AKTUALIZACJA
28 maja o godz. 10.05 Komenda Miejska Policji w Płocku poinformowała, że ofiara wypadku zmarła. Dziewczynka miała 12-lat.




















![Płoccy bibliotekarze zapraszają na Piknik Patriotyczny [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Piknik-360x180.jpg)


![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)





![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)















