REKLAMA

Osoby z niepełnosprawnością odwiedziły płockie zoo

REKLAMA

Już 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji odbyła się wycieczka mieszkańców DPS w Goślicach do płockiego zoo.

– Jest to już ostatnia część projektu, promującego turystyczne walory Północnego Mazowsza – mówi Michał Bury, prezes stowarzyszenia Juventa Mazowsze. – Do płockiego ogrodu zoologicznego przyjechało 30 osób z Domu Pomocy Społecznej w Goślicach – wyjaśnia.

Projekt realizowany przez stowarzyszenie Juventa Mazowsze jest finansowany ze środków urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego, a odbywa się pod patronatem Starosty Płockiego. Zakłada zaprezentowanie walorów Północnego Mazowsza trzem różnym grupom docelowym.

Pierwsze spotkanie dedykowane było dzieciom i młodzieży, a odbywało się w duchu sportowej rywalizacji podczas gier terenowych i gry w paintball.

Atrakcje na Mazowszu. Zabawa w paintball w jesiennej scenerii [FILM, ZDJĘCIA]

Drugie spotkanie przeznaczone było dla grupy seniorów, którzy zwiedzali Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a w Hotelu Skansen korzystali z atrakcji sali gier.

Aktywni seniorzy na Mazowszu. „Nie chcemy siedzieć w domu!” [FILM, ZDJĘCIA]W części trzeciej wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami, które w płockim zoo zachwycały się bezpośrednim kontaktem z wężami czy jaszczurkami. Opiekunowie pokazywali w jaki sposób wąż owija się wokół ręki, tłumaczyli też, jak zachowują się poszczególne zwierzęta.

Po części edukacyjnej, odbyła się wycieczka po ekspozycjach Ogrodu Zoologicznego w Płocku, a na zakończenie wycieczki – wspólny obiad.

Jakie znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami mają tego typu wydarzenia?

– Na pewno niezmiernie ważne dla tych osób jest wychodzenie ze strefy komfortu, wychodzenie z codziennego otoczenia i kontakt ze światem zewnętrznym. Sądząc po reakcjach uczestników dzisiejszego wydarzenia, wycieczka do zoo była dobrym pomysłem – podsumowuje Michał Bury.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU