REKLAMA

Atrakcje na Mazowszu. Zabawa w paintball w jesiennej scenerii [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie oraz Starostwa Powiatowego w Płocku, grupa dzieci z powiatu płockiego mogła wziąć udział w świetnej zabawie terenowej na świeżym powietrzu. Organizatorem wydarzenia jest Juventa Mazowsze.

W czwartek, 20 października odbyło się pierwsze z trzech wydarzeń, promujących walory turystyczne Mazowsza.

– Wydarzenie organizuje Juventa Mazowsze, dzięki środkom pozyskanym z budżetu województwa mazowieckiego oraz Starostwa Powiatowego w Płocku, którzy są współorganizatorami tego wydarzenia – mówi Michał Bury, prezes stowarzyszenia Juventa Mazowsze. – Projekt polega na poznaniu turystycznych walorów Mazowsza, zwłaszcza jego zachodniej i północnej części – tłumaczy.

Łącznie w trzech zaplanowanych wydarzeniach weźmie udział 90 osób.

– Pierwsze z cyklu wydarzeń polega na aktywności fizycznej, a dokładniej grze w paintball oraz grze terenowej leśnej. Młodzi uczestnicy przyjechali ze Staroźreb, reprezentują klub piłkarski LKS Świt Staroźreby. Są to uczniowie w wieku 12-15 lat – opisuje organizator wydarzenia.

Atrakcją cieszyli się nie tylko mali uczestnicy, ale i ich opiekunowie.– Dla dzieci jest to bezcenna inicjatywa – mówi Krzysztof Klimkiewicz, wiceprezes LKS Świt Staroźreby. – Uczestniczyłem już w tego typu wydarzeniu, więc wiem, że jest to fajna atrakcja. Dzieci są bardzo zadowolone, ale przy takiej zabawie nawet dorosły staje się dzieckiem. Oczywiście bezpieczeństwo musi być zapewnione, bo choć kulki są na farbę, to uderzenie może być bolesne – podkreśla.

Słowa swojego opiekuna potwierdzają uczestnicy wydarzenia. Fabian przyznaje, że zabawa jest nieco bolesna, ale fajna. Jego kolega dodaje, że od zawsze marzył o grze w paintball i jego marzenie właśnie się spełniło.

Kolejne wydarzenia z tego cyklu będą przeznaczone dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Dla tych grup przewidziano innego rodzaju atrakcje.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU