REKLAMA

Nie wiecie jak spędzić ferie? Podpowiadamy

REKLAMA

Najbliższe dwa tygodnie to okres ferii zimowych. Dla tych, którzy nie wyjadą na narty, płockie instytucje przygotowały ciekawe atrakcje. Zachęcamy do spędzenia czasu inaczej, niż przed komputerem.

Płocki Ogród Zoologiczny zaprasza osoby w każdym wieku. Od poniedziałku do piątku, od godziny 11 w herpetarium będą prowadzone zajęcia przez opiekunów poszczególnych gatunków zwierząt. Oprócz poznania ciekawostek z życia swoich podopiecznych, pracownicy zoo pozwolą uczestniczyć przy drobnych pracach w opiece nad zwierzętami, a nawet samodzielnie przygotować i podać pokarm! Zajęcia potrwają około 1,5 godziny. Cena biletu normalnego to 14 zł, zaś ulgowego 8 zł. Ponadto, codziennie o godz. 13 odbywać się będzie trening medyczny fok, a w soboty i niedziele o godzinie 12 w budynku herpetarium prezentowane będą zwierzęta zmiennocieplne.

Na ferie zaprasza również Płocka Galeria Sztuki. 9 lutego o godzinie 11 zaczną się warsztaty plastyczne „Zimowe historie”. Przygody Kaja i Gerdy z baśni „Królowa śniegu” oraz Elsy i Anny z „Krainy lodu” staną się punktem wyjścia do stworzenia przez uczestników warsztatów trójwymiarowej ilustracji przedstawiającej ulubionych bohaterów.

Dwa dni później odbędą się kolejne warsztaty plastyczne, tym razem pod hasłem „Walentynki w technice origami”. Z okazji zbliżających się walentynek będzie można przygotować drobny upominek dla najbliższych. Ilość miejsc podczas obu warsztatów ograniczona. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonu 24 364 60 40 i 24 366 43 23. Wstęp wolny.

NoveKino „Przedwiośnie” zaprasza natomiast wszystkich najmłodszych widzów na wspólne spędzenie ferii, w trakcie których zaplanowano specjalne pokazy filmowe. Codziennie od 1 do 14 lutego o godzinie 11 obejrzeć będzie można seans przygotowany dla widzów w każdym wieku. Bilety na pokazy są w specjalnej cenie 10 zł dla każdego widza. Podczas seansów zostaną rozlosowane również nagrody na zasadzie konkursu Happy Seats. Nie zabraknie też specjalnej promocji barowej – mały zestaw będzie można kupić już za 10 zł.

Po seansach, w dniach 2, 6, 9 oraz 13 lutego odbędą się warsztaty teatralne, poprowadzone przez “Teatr Form Wielu” z Płocka. Po warsztatach natomiast będzie można obejrzeć spektakl teatralny. Warsztaty teatralne “Teatr Lalek od Kuchni” będą darmowe dla osób, które zakupiły bilet na seans w NK Przedwiośnie. Pełen program ferii w kinie znajdziecie TUTAJ.Teatr Dramatyczny w Płocku zapraszamy do spędzenia ferii pod hasłem sztuki teatralnej. Aktorzy przygotowali cztery bajkowe tytuły:

  • Kot w butach – 3, 4 lutego, godz. 10
  • Złota Kaczka – 5, 9 lutego, godz. 10, 7 lutego, godz. 16
  • Jaś i Małgosia – 10 lutego, godz. 10
  • Przygody Koziołka Matołka – 11, 12 lutego, godz. 10, 13 lutego, godz. 16.

Aktywnych zachęcamy natomiast do skorzystania z oferty zimowego rolkowania. Zajęcia będą odbywać się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, mają charakter otwarty, a prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów.

– Uczestnicy powinni być wyposażeni w swoje rolki, ochraniacze i kask. Będzie możliwość skorzystania ze sprzętu przygotowanego przez organizatorów, ale tu zadecyduje zasada “kto pierwszy ten lepszy”. Prosimy uważnie przeczytać rozkład godzinowy i odpowiednio dopasować swój poziom jazdy do charakteru zajęć – mówił nam Tomasz Araucz, pomysłodawca zimowego rolkowania i instruktor nauki jazdy na rolkach.

ROZKŁAD ZAJĘĆ od 1 do 6 lutego

  • godz. 12-13 – przeznaczona dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 – nauka równowagi na rolkach, techniki rozpędzania i hamowania, podstaw slalomu
  • godz. 13-14 – dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z rolkami (głównie dla dzieci). Przeprowadzony zostanie w całości kurs nauki jazdy na rolkach. Od uczestników wymagany będzie pełen komplet ochraniaczy i kask
  • godz. 14-15 – dla wszystkich, którzy już jeżdżą na rolkach, ale mają problemy z hamowaniem, zakręcaniem oraz trzymaniem równowagi i skokami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU