REKLAMA

Nagroda za najlepsze wakacje w mieście

REKLAMA

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłosiła czwartą edycję konkursu „Wakacje 2015 w Płocku na wesoło”. – Granty sfinansujemy z darowizn PKN ORLEN i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. – czytamy w zapowiedzi konkursu. 

Projekty, które wezmą udział w konkursie organizowanym przez Fundację mają być stworzone z myślą o dzieciach. – Czekamy na projekty, które będą przede wszystkim atrakcyjne dla dzieci. Zaproponują aktywne, ale jednocześnie bezpieczne i kreatywne formy spędzania wolnego od nauki szkolnej czasu w mieście – wyjaśniają organizatorzy. Komisja przyzna nagrody tylko tym pomysłom, które przewidują wakacje w mieście. Wszelkie projekty, zakładające zorganizowane wyjazdy obozowe, nie będą uwzględniane podczas przyznawania pieniędzy.

PowiązaneTematy

Fundacja na konkurs przeznaczyła 60 tysięcy złotych. Jednak nie ma mowy o jednej – tak dużej – nagrodzie dla najlepszego projektu. Maksymalne, pojedyncze dofinansowanie, jakie pójdzie na realizację najlepszych projektów, to 15 tysięcy złotych.

Do tej pory, dzięki konkursowi organizowanemu od 2012 roku, zrealizowano aż 17 pomysłów. Dzięki nim, ciekawe wakacje w mieście spędziło aż 5,5 tysiąca dzieci. Inicjatywa była odpowiedzią na małą ilość atrakcji dla dzieci, które spędzają lato w naszym mieście.

Na zdjęciu: ubiegłoroczni laureaci konkursu grantowego „Wakacje w Płocku na wesoło”, fot. Kamil Wawrzyńcak