W płockim ZOO powstanie wybieg dla panter i tygrysów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek oficjalnie został przekazany plac budowy, na którym w płockim ZOO powstanie wybieg dla panter i tygrysów. Zakończenie prac zaplanowano na ostatni dzień sierpnia br. Inwestycja będzie współfinansowana przez Unię Europejską – ze środków RPO zostanie przeznaczonych na ten cel 435 tys. zł.

Inwestycja powstanie na terenie płockiego ogrodu zoologicznego, obok wybiegów dla goryli i kangurów, w miejscu, w którym obecnie znajdują się puste klatki dla panter śnieżnych. W obrębie wybiegów wybudowane zostaną również: pawilon dydaktyczny, grota panter śnieżnych oraz grota tygrysów syberyjskich i toaleta dla klientów – te zostaną zlokalizowane w na teranie doliny nad stawami, u podnóża istniejącej tam skarpy. Wybiegi, które zostaną przeznaczone dla panter i tygrysów, będą planowo znajdować się w części na terenie płaskim, obok istniejących tam obiektów. Dodatkowo, częściowo znajdą się na sąsiadującej skarpie, na której zlokalizowano fragmenty ogrodzenia tych wybiegów.

Projekt, pod oficjalną nazwą: „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej ZOO w Płocku poprzez budowę wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich”, zawiera wykonanie:
  • wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich,
  • groty dla przetrzymywania zwierząt,
  • altany dydaktycznej dla zwiedzających,
  • toalety dla zwiedzających,
  • zagospodarowania terenu,
  • rozbiórki istniejącego pawilonu hodowlanego lampartów wraz z wybiegiem.
Zadanie zostanie wykonane przez firmę Global Systems Marcin Balcerzak z siedzibą w Gostyninie. Całkowita wartość wszystkich prac związanych z tą inwestycją wyniesie 940 tys. zł. Wykonawca udzieli gwarancji na 72 miesiące.
Umowę, dzięki której miejska inwestycja będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej oraz dzięki której w ogrodzie zoologicznym w Płocku powstanie wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich, w grudniu 2013 r. podpisali Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji