REKLAMA

Płocczanie świętowali razem z Romami

REKLAMA

Płoccy Romowie świętowali 55-lecie osiedlenia się w Płocku. Z tej okazji w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się koncert Don Vasyla i Cygańskich Gwiazd.

26 kwietnia płocczanie mieli okazję uczestniczyć w koncercie z okazji 55-lecia osiedlenia się Romów w Płocku. Wydarzenie było możliwe dzięki środkom zdobytym w konkursie Funduszu Grantowego dla Płocka. Występ Don Vasyla i Cygańskich Gwiazd zagwarantował zgromadzonym na sali i wokół Spółdzielczego Domu Kultury masę dobrej zabawy.

Don Vasyl nie tylko śpiewał, ale też bawił zebranych humorystycznym komentarzem. Nie zabrakło też ciekawych informacji o Romach. Muzyk zwrócił uwagę, że wielki sukces zespołu, uzyskanie wielu złotych płyt, nie mogłoby mieć miejsca, gdyby nie ogromna sympatia Polaków do Romów i ich kultury.

Don Vasyl to romski piosenkarz, poeta i propagator kultury cygańskiej. Artysta jest laureatem Nagrody im. Ryszarda Ulickiego. Pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero. Występuje na scenie od 12. roku życia.Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Mniejszości Romskiej w Płocku Romani Bluma.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    Cyganie maja wszystko od naszego państwa nieroby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU