Płocczanie świętowali razem z Romami

REKLAMA

Płoccy Romowie świętowali 55-lecie osiedlenia się w Płocku. Z tej okazji w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się koncert Don Vasyla i Cygańskich Gwiazd.

26 kwietnia płocczanie mieli okazję uczestniczyć w koncercie z okazji 55-lecia osiedlenia się Romów w Płocku. Wydarzenie było możliwe dzięki środkom zdobytym w konkursie Funduszu Grantowego dla Płocka. Występ Don Vasyla i Cygańskich Gwiazd zagwarantował zgromadzonym na sali i wokół Spółdzielczego Domu Kultury masę dobrej zabawy.

Don Vasyl nie tylko śpiewał, ale też bawił zebranych humorystycznym komentarzem. Nie zabrakło też ciekawych informacji o Romach. Muzyk zwrócił uwagę, że wielki sukces zespołu, uzyskanie wielu złotych płyt, nie mogłoby mieć miejsca, gdyby nie ogromna sympatia Polaków do Romów i ich kultury.

PowiązaneTematy

Don Vasyl to romski piosenkarz, poeta i propagator kultury cygańskiej. Artysta jest laureatem Nagrody im. Ryszarda Ulickiego. Pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero. Występuje na scenie od 12. roku życia.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Mniejszości Romskiej w Płocku Romani Bluma.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.