REKLAMA

W Płocku będą wesołe wakacje. Są na to pieniądze

REKLAMA

Ponownie Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłosiła konkurs na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z Płocka. Wakacje mają być zorganizowane na wesoło, na co przeznaczono 100 tys. zł.

O środki finansowe w ramach projektu „Wakacje 2019 w Płocku na wesoło” mogą ubiegać się instytucje pozarządowe i, co istotne, odpoczynek można planować nie tylko w powiecie płockim, ale także gostynińskim i sierpeckim. Wnioski przyjmowane będą do 20 maja, natomiast zwycięzców konkursu poznamy do 19 czerwca br.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 15 odbędzie się natomiast spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych dofinansowaniem projektów w ramach tego konkursu (w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22, w Płocku).

– „Wakacje w Płocku na wesoło” to konkurs, który Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłasza od kilku
lat co roku na wiosnę. To tradycyjna w naszym mieście szansa dla organizacji pozarządowych planujących zorganizowanie dla najmłodszych płocczan różnorodnych form aktywnego, atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wakacji – przypominają organizatorzy.

Projekty, na które Fundusz Grantowy zaplanował w tym roku 100 tys. zł, powinny być skierowane do jak najszerszej grupy beneficjentów. Preferowane będą te projekty, które zapewnią rekrutację powszechną i otwartą, a ich program będzie dotyczył 8-godzinnej opieki nad małoletnimi w wieku 5-16 lat.Fundacja czeka na projekty o szerokim oddziaływaniu społecznym, o widocznych walorach edukacyjnych, stwarzających uczestnikom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzania do rozwoju, rozszerzania zainteresowań. Pod uwagę będą brane także projekty, które potrafią zwiększać wrażliwość społeczną młodocianych na potrzeby innych, pogłębiać wiedzę i umiejętności praktyczne, a także pozwalające nawiązać nowe kontakty i zdobywanie nowych doświadczeń. Przy ocenie wniosków istotne będzie pozytywne oddziaływanie projektów na wyrównanie szans oraz nowatorskie i niestandardowe zajęcia w formie codziennych spotkań.

Konkurs „Wakacje w Płocku na wesoło” po raz pierwszy Fundusz Grantowy dla Płocka ogłosił w 2012 r. W
dotychczasowych sześciu edycjach konkursu dofinansowane zostały 43 projekty, na łączną kwotą prawie 515
tys. zł. W projektach tych udział wzięło blisko 10.000 młodych płocczan.

Na wnioski konkursowe Fundacja oczekuje do 20 maja, do godziny 16.00. Formularze konkursowe dostępne będą na stronie: www.fundusz-grantowy.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU