Mieszkańcy Międzytorza chcą zmian w rozkładzie KM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocczanie, mieszkający na osiedlu Międzytorze, narzekają na obowiązujący przebieg linii komunikacji miejskiej. Zdaniem radnego Wojciecha Hetkowskiego, który napisał w tej sprawie interpelację, prośby mieszkańców w tej sprawie są zasadne. Ratusz odpowiada: “Linie na Międzytorzu zostały już dostosowane do próśb mieszkańców, lecz przeprowadzimy stosowne badania”.

Jak czytamy w interpelacji byłego prezydenta, mieszkańcy Międzytorza proszę o dostosowanie linii miejskiej od dłuższego czasu. – Otrzymałem pismo od mieszkańców, skierowane do zarządu KM Płock, dotyczące tras autobusów miejskich wraz z propozycją ich modyfikacji – podaje Hetkowski. – Zaproponowany sposób uwzględnia potrzeby tego osiedla. Propozycje te wydają się logiczne i uzasadnione. Wpisują się one w strategię spółki zaproponowaną także pod obrady Rady Miasta – czytamy w interpelacji.

Zdaniem wiceprezydenta Krzysztofa Izmajłowicza, obecny układ komunikacyjny został zrealizowany w oparciu o prośby płocczan, a zmiany w nim dokonano 30 września 2012 roku. Niespełna rok później – wiosną ubiegłego roku – badania powtórzono. Według zastępcy prezydenta, potwierdziły one decyzję takiego rozmieszczenia przystanków w Płocku.

Co zatem z prośbą kolejnych zmian komunikacyjnych na Międzytorzu? Zostaną wykonane dodatkowe badania, sprawdzające konieczność zmian. – Wyniki badań będą podstawą do podjęcia ewentualnych zmian w rozkładach jazdy – odpowiada Izmajłowicz przypominając, iż przez Międzytorze przebiega kilka linii autobusowych oraz sytuację z linią 26.

– Przebieg linii 26 w pierwotnym układzie miała przebiegać przez Stare Miasto, w celu uzupełnienia się z kursami linii nr 20 – wyjaśnia wiceprezydent Płocka. – Niemniej duża liczba protestów mieszkańców w tej sprawie spowodowała decyzję o pozostawieniu tej trasy na dotychczasowym przebiegu. Dostosowaliśmy linię 20 do potoków występujących na jej obecnej trasie. Mieszkańcy mają też do dyspozycji linię 24, łączącą Międzytorze ze starówką – przypomniał Krzysztof Izmajłowicz.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji