REKLAMA

Kolejne auto elektryczne dla płockiej straży miejskiej

REKLAMA

Kolejny radiowóz o napędzie elektrycznym został zakupiony dla Straży Miejskiej w Płocku. W ostatnim czasie zakupiono dwa wozy – trzeci działa w ramach EkoPatrolu.

Zakończył się odbiór dwóch zakupionych dla Straży Miejskiej w Płocku radiowozów elektrycznych. Jak już informowaliśmy, 15 października odebrany został pierwszy pojazd. Łączny koszt zakupu to 384.480 zł. Radiowóz odebrany w ostatnich dniach kosztował blisko 190 tys. zł.

Strażnicy otrzymali do swojej dyspozycji elektryczne Renault Kangoo. Nowoczesne, komfortowe i ekologiczne auta posłużą między innymi strażnikom dzielnicowym do wykonywania zadań patrolowych. Samochody spełniają wymogi pojazdu uprzywilejowanego w ruchu drogowym.

– W Płocku podejmujemy różne działania proekologiczne. Jednym z nich jest zakup samochodów elektrycznych dla miejskich instytucji. Z takiego pojazdu korzysta Miejski Zarząd Dróg, a kolejny elektryczny samochód otrzymała właśnie Straż Miejska – informuje prezydent Płocka.

fot. materiały prasowe

W taborze Straży Miejskiej są już trzy elektryczne samochody (jeden kupiony w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka dla EkoPatrolu) oraz dwa elektryczne skutery, przekazane w użyczenie przez Urząd Miasta Płocka.– Zasięg tego elektrycznego pojazdu na pełnym akumulatorze to ok. 200 km, co spokojnie wystarczy na dwie zmiany pracy strażników. Układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu około 6 godzin. Ze względu na specjalistyczne wyposażenie, samochód będzie służył do codziennej służby, patrolowania ulic miasta oraz bezpiecznego transportu osób bezdomnych i nietrzeźwych – informuje Konrad Guzanek, Komendant Straży Miejskiej w Płocku.

Radiowozy elektryczne dostarczyła firma Auto-Serwis Pasikowski Włocławek.

fot. materiały prasowe

Straż miejska kupiła auta elektryczne

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 14

 1. Anon says:

  Ta para ze zdjęcia przyjeżdża pod szkołę nr.15 w Ciechomicach oraz na parking w pobliżu przedszkola odwraca tyłem samochód i śpią!!!!
  Dali im elektryka tylko dla tego,żeby nie zatruli się tlenkiem czadu jakby przesadzili ze spaniem!!!

 2. a ile węgla spalą, że wyprodukować prąd do naładowania tych pojazdów? says:

  no i najważniejsze, jak po 3 latach intensywnego ekspoaltowania pojemnosc bateri spadnie do 5% tego co na poczatku….to ile trzeba bedzie wydac pieniedzy, zeby zutylizowac baterie?

  • Moda, says:

   to jest moda na ekologizm.

   • Anonim says:

    Raczej rprzyszłość i moda na niesmrodzenie , nie trucie ludzi i nie hałasowanie.

  • EV says:

   Głupio gadasz. Nie wiesz nic o elektrykach i wprowadzasz ludzi w błąd. Nieładnie.

   • A ty wiesz dużo? says:

    Możemy podyskutować na ten temat. Bardzo chętnie.

   • Co taka cisza? says:

    Wystraszyłeś się? Czy tylko powtarzasz propagandę, żeby się popisać?

 3. Michał says:

  I co z tego ze dostali …… za nasze grube publiczne pieniądze !!!!!!!!!!! Jak i tak nie będą umieli z niego korzystać !!!!!!! Niech p prezydent Plocka da SM wszystko z własnych pieniędzy !!!!!!!!!!

 4. A kto says:

  im naładuje baterie, jak unia wyłączy prąd?

 5. wstrząśnięty says:

  Kolejny gadżet za publiczne (duże) pieniądze…..

 6. daleko nie pojedzie!!! says:

  tylko tyle ile mu kabla starczy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU